11.02.2021

Автоматичне управління і технологія холодного випаровування

Сучасні зволожувачі повітря все частіше можна зустріти в різних приміщеннях: в офісних кабінетах, в спальнях, у вітальнях, передпокоях. Без таких приладів складно обійтися в літній період або під час опалювального сезону, коли повітряні маси особливо сильно пересихають.
В результаті починає лущитися шкіра, стає складно дихати, з'являються напади кашлю. Останнім часом пристрої для зволоження повітря стали активно використовувати в дитячих садах і школах. Адже надмірно висушені потоки повітря роблять негативний вплив на здоров'я маленьких дітей.
Моделі з функцією очищення допомагають не лише впоратися з сухими повітряними потоками, але і очистити їх від пилу і всіляких алергенів. Тому такий прилад чудово підійде для алергіків і людей, що бажають створити і підтримувати у своєму домі здоровий мікроклімат.
Сухе повітря вважається сьогоденням «вбивцею» і для кімнатних рослин. За відсутності необхідної кількості вологи їх литися починають засихати. Тому квітникарі також стурбовані питанням придбання якісного зволожувача повітря.


Вибираємо сучасну модель


В процесі купівлі зволожувачів-очисників повітря потрібно буде звернути увагу на декілька важливих критеріїв. Серед таких критеріїв варто врахувати два основних:
1. Оптимальна витрата води і відповідна місткість контейнера з водою. Завдяки цій інформації, вдається визначити точний час експлуатації пристрою : починаючи з першої заправки і до моменту, коли в резервуарі закінчиться вода. Приміром, якщо зволожувачі повітря витрачають 400 мл рідини в годину і укомплектовані резервуарами об'ємом 2 л, тоді вони можуть експлуатуватися упродовж 1 дня, без виключення.
2. Рівень шуму. Зволожувач повітря найчастіше працює і в нічний час доби, а тому слід вибирати тихі моделі, які не заважатимуть спати. Оптимальний рівень шуму складає близько 25 дБ. Не варто також забувати і про звуковий супровід, гучність якого збільшується під час набору води.
Конструктивно такі прилади для очищення і зволоження повітря вважаються досить простими. Але при істотній економії завжди є ризик придбати дешеві підробки, які не виконуватимуть свої функції, розбризкуючи великі краплі води по усьому приміщенню (на меблі, на побутову техніку).
Одна з найпоширеніших помилок недосвідчених користувачів зволожувачів повітря – це неправильно підібрана модель під певні габарити приміщення. В цьому випадку відбувається перезволоження або, навпаки, недостатнє очищення і зволоження повітря. Тому варто звернути увагу на рекомендації виробника, який вказує робочу площу кожного приладу.


Популярні функції очищення повітряних мас


Функції очищення повітря доступні практично в кожній сучасній моделі, незалежно від її габаритів або компанії-виробника. Окрім цього, відмічають також і додаткові можливості, які роблять прямий вплив на остаточну вартість зволожувача повітря.
Тому слід відразу розібратися, які функції Вам потрібні, а від яких можна відмовитися:
• Ароматизація. Представлена опція дозволяє вмить позбавитися від неприємних запахів в приміщенні і тим самим організувати сеанс ароматерапії. Найчастіше такі прилади для очищення повітря необхідно встановлювати в квартирах, де мешкають домашні тварини або курці.
• Іонізація. Прилади із зволоженням повітря і функцією іонізації допомагають зарядити усі повітряні маси негативно зарядженими частками. Це сприяє поступовому усуненню різних мікроорганізмів і алергенів.
• Функції озонування повітря дозволяють знезаразити усі предмети інтер'єру, знищуючи віруси і мікроорганізми, які можуть знаходитися на їх поверхнях.
Проте не варто забувати про те, що це додаткові можливості, а головну роль грають функції зволоження і очищення повітря. Тому слід уважно вивчити особливості експлуатації кожного приладу за наявності сухого і забрудненого повітря в житлі.


Зручне автоматичне управління


Деякі сучасні моделі доповнені пультами для дистанційного керування. В результаті користувач може самостійно вибирати оптимальний робочий режим, контролюючи такі важливі процеси, як очищення і зволоження повітря.
Використання вбудованих датчиків вологості дозволяє організувати якісну автоматизацію усього робочого процесу. Це допомагає добитися наступних переваг:
• Зволожувач підтримує в приміщенні оптимальні показники вологості повітря в межах 40%-60%. Такі умови вважаються комфортними, адже при них не розвивається пліснява або грибок, а також виключений розвиток всіляких хвороботворних мікроорганізмів.
• Датчик контролює рівень вологості повітря, збільшуючи, або навпаки, зменшуючи швидкість роботи вентилятора.
За допомогою пульта користувач зможе перевести зволожувач повітря в ручне управління, встановлюючи оптимальну вологість 40%, 50% або 60%.


Сучасна технологія холодного випару


Технологія холодного випару застосовується не в усіх моделях очисників-зволожувачів повітря. Саме цей принцип вважається найбільш безпечним і практичним:
• Вверху кожної конструкції розташований мотор, завдання якого – запустити в роботу вентилятор і пластинчатий барабан.
• Після цього вентилятор починає процес всмоктування сухого і забрудненого повітря, що проходить через усі пластини, що знаходяться в рідині.
Таким чином, повітряні потоки проходять відразу декілька етапів – очищення і додаткове зволоження. Потім, очищені і зволожені повітряні маси потрапляють в приміщення, а усі забруднення залишаються на дні резервуару з водою.


Переваги холодного випару


У складі води знаходиться величезна кількість всіляких мінералів, а також цинк з магнієм. Тому при попаданні крапель води на поверхню меблів або побутової техніки може з'являтися білий наліт і розлучення. Вибираючи сучасний зволожувач повітря з принципом холодного випару, вдається запобігти поширенню такого нальоту.
Серед основних переваг цих приладів слід зазначити:
• Прилад перетворює воду на практично непомітну вологість, завдяки продуманому принципу експлуатації. Такій вологості занадто мало, щоб переносити частки магнію і кальцію, залишаючи їх на предметах меблів.
• Зволожувач зберігає усі мінерали усередині резервуару з водою, куди також потрапляють алергени і інші забруднення.
• Волога настільки дрібна, що утворилася, що це дозволяє їй упродовж довгого часу зберігатися в потоках повітря.
Частіше увесь такий принцип торкається сучасний миття повітря, яке активно використовується в квартирах, будинках і невеликих офісних приміщеннях.


Venta – кращі представники технології холодного випару


Очисники-зволожувачі повітря від німецького бренду Venta призначені для приміщень, висота стель в яких не більше 2,5-3 м. Функції зволоження доступні в кімнатах до 80 м2, а очищення – до 45 м2.
Зрозуміти, чому такі моделі для зволоження повітря користуються особливою популярністю, досить легко:
• Відсутність змінних фільтрів і картріджів спрощує процес регулярного відходу за приладом.
• Офіційна гарантія на зволожувачі повітря – 10 років.
• Істотна економія: мінімальна потужність 3 Вт, а максимальна – 8 Вт.
• Автоматичне відключення пристрою, коли закінчилася рідина в резервуарі або, якщо прилад був перевернутий.
• Функції очищення повітряних мас на автоматичному рівні допоможуть боротися з неприємними запахами у будинку або квартирі.
Крім того, безшумна робота приладу для зволоження повітря дозволяє його встановлювати у будь-якому з приміщень : в дитячій, в спальні, у вітальні.


Прилади Venta в Україні


Придбати зволожувачі-очисники повітря від відомого виробника можна з доставкою по усій території України. Якщо у Вашому населеному пункті немає офіційного дилера компанії, можна оформити купівлю на нашому сайті або подзвонити по вказаних на сторінці номерах телефону.
Вибираючи такий спосіб оформлення замовлення, Ви гарантовано отримуєте оригінальний зволожувач повітря за демократичною вартістю з гарантією від компанії-виробника. Таким чином, вдасться виключити ситуації купівлі підробки або дешевших аналогів.

Інші статті