23.02.2021

Що таке мийка повітря?

Комфортні умови в квартирах і будинках багато в чому залежать від певного рівня вологості. Для жител відмічають норми вологості, які варіюються в межах від 40 до 65независимо від погоди за вікном. Будь-яке відхилення від вказаних норм негативно позначається на здоров'ї і самопочутті кожного члена сім'ї.
Визначити, який рівень вологості повітря в квартирі, допоможе спеціальний прилад – гігрометр. У сухі сезони (літо, весна, початок осені) такий рівень може зменшитися на 20. Причому в цей час провітрювання не допоможе розв'язати виниклу проблему, оскільки за вікном жару і вологість повітря далека від необхідної відмітки.
Деякі хазяйки прибігають до різних «бабусиним» способам:
• Купують і встановлюють в приміщеннях великі акваріуми з рибками.
• Розвішують у будинку мокрі речі.
• Використовують автоматичні освіжувачі повітряних мас.
Але усі вищеперелічені методи зволоження повітря вважаються вже давно застарілими і практично неефективними.
Логічне і сучасне рішення – мийка повітря, призначене для одночасного зволоження і очищення повітря.


Принцип роботи сучасного миття


В першу чергу важливо розібратися, що таке миття повітря і, чому цей прилад користується особливою популярністю серед власників квартир, приватних будинків і заміських особняків. Конструктивно – це прилад для зволоження і очищення повітряних мас в закритих приміщеннях. У продажу можна зустріти два головні типи, які відрізняються конструкцією, але сама затребувана – це миття повітря, доповнене дисковим стержнем.
Принцип роботи базується на тому, що прилад захоплює необхідну кількість повітряних потоків і пропускає їх через пластини, які знаходяться в постійному русі. Ці пластини мають прямий контакт з водою.


Конструктивні особливості


Прилади для очищення повітря складаються з певного набору комплектуючих. Незалежно від компанії-виробника сучасне миття відрізняється стандартною конструкцією, в якій знаходяться :
• Барабан – стержень, доповнений певною кількістю тонких пластинів.
• Вентилятор, який знаходиться згори і відповідає за оперативну огорожу повітря.
• Ємність з водою знаходиться внизу конструкції.
Така проста конструкція дозволяє регулярно експлуатувати миття для очищення і зволоження повітря в житлах.
Процедура одночасного очищення і зволоження здійснюється таким чином:
1. Вентилятор виконує огорожу повітря і «проштовхує» його в напрям до пластин, що обертаються у воді.
2. Відбувається процес зв'язування часток пилу – в результаті попадання рідини вони стають важкими і опускаються у воду, залишаються на пластинах миття повітря.
3. В цей час повітряні маси в кімнаті насичуються необхідною кількістю вологи.
4. Вже очищені і зволожені повітряні маси повертаються назад в приміщення через спеціальні отвори в корпусній частині пристрою.
Така проста робота миття повітря сприяє підтримці оптимального мікроклімату в квартирі упродовж довгого часу.
Також, у продажу можна зустріти моделі, доповнені гідрофільтрами, але вони не знайшли застосування в побуті. В результаті їх експлуатації створюється мелкодисперсная середовище за рахунок роботи нагнітача, що має форму конуса. Через це середовище і здійснюється прохід повітря, яке очищається, а потім зволожується.
Представлені моделі належать до категорії побутових пристроїв. Що стосується промислових моделей, вони підключаються безпосередньо до водопровідної системи для автоматичного набору води.


Вибираємо найбільш тихі моделі


В процесі роботи миття повітря можна помітити характерний шум, сила якого залежить від певної моделі. Шум створює основна деталь, що обертається, в пристрої – вентилятор. У продажу можна зустріти досить тихі моделі, які можна встановлювати навіть в спальні або в дитячій кімнаті.
Кожне миття повітря створюється за певною технологією, від якої і залежатиме її рівень шуму :
• Гідрофільтрація – створюється певна завіса з води. Такі пристрої входять в категорію досить шумних моделей. Спеціальний конус починає своє обертання і піднімає вгору дрібні краплі води.
• Холодна «водяна лазня» – це миття повітря, усередині якого крутяться відповідні диски, що знаходяться в ємності з водою. В результаті пристрій створює тонку невидиму плівку, яка вмить випаровується при обдуванні вентилятором. На рівень шуму цих пристроїв робить прямий вплив встановлений вентилятор, а не система очищення повітря.
Такий важливий показник, як рівень шуму, грає особливу роль в процесі вибору миття повітря для жител. В результаті в кімнаті вдасться створити не лише сприятливий мікроклімат, але і також забезпечити комфортні умовах для усіх членів сім'ї.


Робочі режими миття : способи управління


На вартість миття повітря прямий вплив робить кількість її робочих режимів, а також запропоновані способи управління. Найпростіші пристрої – моделі з одним режимом. Проте при їх експлуатації відмічають найбільше споживання потужності.
Прилади з середнього або дорожчого сегменту мають відразу декілька робочих режимів:
• повільний режим (економний);
• швидкий (з особливою інтенсивністю);
• абсолютно автоматизований.
Сучасне миття повітря з великим кількість робочих режимів надає користувачеві безліч можливостей.
Що стосується управління, миття повітря може бути з механічним або електронним способом управління. Перші пристрої вважаються простішими і надійнішими. В даному випадку діє правило: чим простіше конструкція, тим менше причин для її поломки.
Проте електронні прилади для зволоження повітря доповнені зручним сенсорним екраном, на якому висвічується уся необхідна інформація про вибраний режим, рівень вологості у будинку і інше. Крім того, таке миття повітря дозволяє вибирати всілякі робочі режими, у тому числі і автоматизований, міняючи рівень потужності.


Мийки повітря Venta – сучасні побутові прилади


Німецька компанія-виробник Venta випускає в продаж оригінальні прилади для очищення і зволоження повітря, які відрізняються підвищеними показниками продуктивності. Однією з головних переваг таких пристроїв вважається використання принципу холодного випару, завдяки якому вдалося розв'язати найважливішу проблему – забезпечити відсутність білого нальоту на предметах меблів і техніки.
Мойка повітря Venta не має у своїй конструкції змінних фільтрів або набору картріджів. В результаті користувач отримує наступні переваги:
• простий і нескладний спосіб очищення пристрою після роботи;
• немає необхідності витрачати гроші на постійну заміну фільтрів.
Для очищення і зволоження повітря використовується вода, яка і виступає головним елементом, що фільтрує.
Вибираючи таке миття повітря, важливо орієнтуватися на габарити приміщення, в якому планується зробити установку пристрою. Адже продуктивність кожної окремо взятої моделі залежить від розмірів приміщення і висоти стель.


Результат використання миття повітря


Усе миття повітря відмінно справляється з функцією зволоження повітря, підтримуючи необхідний рівень протягом всього часу своїй експлуатації. Саме тому такі пристрої рекомендується використати цілорічно, не вимикаючи навіть на ніч.
Мийка повітря Venta відрізняється мінімальними показниками шуму, які варіюються від 25 до 37 дБ (залежно від вибраної швидкості вентилятора). При цьому перезволоження повітря виключене: адже повітряні маси приймають оптимальну кількість води, яку вони можуть утримати.
Окрім функції зволоження, миття повітря забезпечує також і інтенсивне очищення повітряних мас від всіляких алергенів, пилу, неприємних запахів. В результаті такий пристрій можна сміливо назвати ефективним приладом «2 в 1». Очисник-зволожувач здатний позбавитися від часток розміром до 0,07 мікрон, що дозволяє захистити усіх членів сім'ї навіть від вірусів грипу.
Відхід за миттям досить простий: необхідно кілька разів в місяць промивати окремі деталі приладу під проточною водою і дати їм можливість висохнути природним способом.

Інші статті