11.01.2021

Можна використовувати зволожувач при відкритих вікнах

Перш ніж придбати традиційний зволожувач повітря, деякі користувачі задаються досить раціональним питанням: чи можна включати прилад, коли в кімнаті відкриті двері або кватирка? Що буде, якщо одночасно поєднувати провітрювання приміщення разом з роботою даного пристрою? Відповіді на подібні питання можна отримати тільки в ході проведених експериментів.

Відкрите вікно і працює зволожувач: що буде?

Відкривати вікно на вулицю в процесі зволоження повітря можна, якщо на вулиці зазначають температуру близько +15-17 градусів, а також – якщо йде дощ. Проте краще всього просто відкрити вікно, без застосування кондиціонера та іншої додаткової техніки. 

Використовуючи зволожувач повітря для будинку в подібних умовах, рекомендується врахувати деякі правила:

  • Чим холодніше повітря з вулиці, тим менша кількість водяних пар входить до його складу. В морозному повітрі кількість води наближене до мінімальних показників.
  • Провітрювання квартири сухим морозним повітрям взимку дозволяє наповнити приміщення свіжістю, але при цьому помітно зменшити показники вологості

Прийнято вважати, що повітря, температура якого становить -15 градусів, має показники вологості – близько 80%. Тому багато власників квартир і будинків приймають рішення відкривати вікна, щоб повною мірою зволожити потоки повітря в оселі. Проте все зовсім не так, як може здатися на перший погляд.

Абсолютна вологість в даних умовах буде становити 1,1 г/м3. Приміром, провітрюється приміщення, в якому температура +25 градусів, тому показники абсолютної вологості повністю зрівнялися з вуличними – 1,1 г/м3. Однак чим більше показники температури, тим більше повинен бути рівень вологи. Представлений показник абсолютного значення в умовах високих температур повітря буде мати відносну вологість тільки в 5%.

Тому вологість повітря в приміщенні в холодну пору року при провітрюванні різко падає. Якщо в квартирі працює зволожувач, складається враження, ніби користувач увімкнув осушувач, який моментально вбирає всю вологу.

Таким чином, провітрювати кімнату до включення пристрою. Якщо ж у будинку або квартирі працює опалення в кімнатах зберігаються високі температурні показники, важливо встановити відповідні терморегулятори для радіаторів.


Рекомендації по використанню сучасної мийки повітря

Враховуючи основні рекомендації від компанії Venta, вдається не тільки продовжити експлуатаційний термін даної техніки, але і також відзначити позитивні сторони її застосування.

Головні запитання користувачів:

  1. Робота приладу «всуху». В такому випадку очищення і зволоження повітряних потоків припиняється, однак цей режим не представляє небезпеки для самого пристрою. Якщо користувач попередньо застосував спеціальну гігієнічну добавку від компанії Venta, доливати її заново не потрібно, так як така речовина не входить в розряд летких. Добавка зберігається в нижній частині ємності і представлена у вигляді кристалічного складу.
  2. Що буде, якщо протягом довгого часу не включати зволожувач очищувач повітря? Незважаючи на такий простий техніки, її можна знову включити в будь-який момент. Єдине, що варто врахувати – наявність затверділих частинок солі. Щоб цього не сталося, рекомендується добре очистити пристрій після останньої експлуатації.

Компанія Venta рекомендує обов'язкове використання зволожувача і очисника повітря з додаванням гігієнічних добавок. Це пояснюється тим, що поверхневий натяг води в рази зменшується. Тому кожна пластина в пластинчастому барабані буде рівномірно зволоженою, що виключає можливе утворення конденсату, який буде стікати. Таким чином, в кімнаті відбувається поетапне і правильне зволоження, очищення повітряних потоків.

За рахунок застосування гігієнічної добавки вдається створити спеціальну середовище проживання, де відсутні бактерії та інші мікроорганізми, що можуть потрапляти в житлове приміщення разом з вуличним повітрям.

Особливості експлуатації приладів і правильний догляд

Застосування сучасних приладів дозволяє створити в квартирі, офісі або будинку оптимальний мікроклімат з урахуванням необхідного рівня вологості. Враховуючи особливості експлуатації таких пристроїв, вдається розібратися з їх головними достоїнствами.

Цікаві факти про зволожувачах і очисниках повітря:

  • Догляд за мийкою досить простий-користувачеві потрібно буде стежити за тим, щоб в ємності завжди була вода.
  • Промивка приладу здійснюється з використанням спеціального засобу від Venta, завдяки якому з поверхні вдається прибрати залишки кальцію.
  • Моделі 5-ої серії (LW15, LW25, LW45), не мають в своїй конструкції набір фільтрів. В якості системи фільтрів тут використовується вода.
  • Прилади 6-ї серії (LP60, LPH60, LW60T) видаляють різні хвороботворні мікроби за допомогою фільтра Nelior VENTAcel. Експлуатаційний строк такого фільтра безпосередньо залежить від якості повітряних потоків в приміщенні і частоти застосування техніки. Як правило, при регулярному застосуванні пристрою протягом 7 днів (24 години), фільтр потребує заміни не частіше, ніж 1 раз на рік.
  • Термін служби всієї мийки варіюється в межах від 10 до 15 років. Крім того, прилад характеризується мінімальним споживанням електроенергії, що дозволяє його застосовувати протягом тривалого часу. Використання додаткового гігієнічного кошти від Venta допоможе продовжити експлуатаційний термін пристрою.

Зволожувач повітря замовити в Україні може кожен бажаючий, ознайомившись з великим модельним рядом. Вибір певної моделі потрібно здійснювати з врахуванням габаритів приміщення, в якому вона буде працювати. Правильний вибір потужності і розміру кімнати допоможе користувачеві досягти поставленої мети – зволожити повітря в квартирі або будинку.

Інші статті