02.02.2021

Якість повітря в музеях - це дуже важливо!

Якість повітря в музеях і галереях повинно відповідати певним параметрам. Дуже важливо дотримуватися оптимальну температуру, відносну вологість і чистоту повітря. Все це спрямовано для того, щоб зберегти різні музейні експонати. Занадто сухе і забруднене повітря буде негативно впливати на експонати, в результаті чого вони будуть псуватися.


Структура приміщень в музеї досить складна. Є безліч просторих кімнат (виставкові зали), майстерні для реставрації, архівні приміщення  Стандартні кліматичні системи не зможуть впоратися з таким масштабом. Тому в музеї необхідно встановлювати спеціалізовані системи очищення і зволоження, які зможуть впоратися з такими великими обсягами.

Відмінне рішення- зволожувач і очищувач повітря!

Відмінним рішенням буде установка зволожувача і очищувача повітря Venta LW60T Wi-Fi, придбати який ви можете у нас.
 

 Це потужна система для регулювання мікроклімату. Підходить для приміщень з площею до 150 кв. м. Venta LW60T Wi-Fi відмінно справляється з очищенням всього обсягу від пилу, статичного розряду, диму, а також нормалізує вологість. Володіє високою енергоефективністю і не вимагає серйозного сервісного обслуговування, що дозволяє при мінімальних витратах на експлуатацію підтримувати оптимальний мікроклімат. Устаткування бренду Venta встановлено в десятках галерей і музеїв по всьому світу.

У великих історичних музеях і галереях є рідкісні і досить старі експонати, які розташовуються в спеціальних приміщеннях закритого типу, а іноді ще й під склом. Для їх збереження дуже важливо дотримуватися необхідні параметри якості повітря і температурний режим в музеї. У приміщеннях, де перебувають музейні майстерні, виконуються роботи по реконструкції художніх об'єктів (картин, скульптур і т.д.). Тут використовуються хімічні реагенти, лаки і фарби, тому необхідно мати хорошу вентиляцію, і дотримуватися умов вологості.

У приміщення дуже часто потрапляють різні забруднення у вигляді пилу і бруду, а також газоподібні забруднення (озон, двоокис сірки та інші). Якщо система вентиляції і очищення не буде нормально функціонувати, то забруднення будуть входити в контакт з художніми об'єктами і наносити їм шкоду.  


До чого призводить знижена вологість повітря?

Знижена вологість повітря особливо яскраво виражена в зимовий період, коли починають працювати прилади опалення. Низька вологість може привести до ряду серйозних проблем:

•    Деревина починає тріскатися і розшаровуватися;

•    Фарба з картин і ікон починає обсипатися;

•    Шкіряні вироби тріскаються і втрачають свою еластичність;

•    Чи жовтіє папір і все рукописні тексти втрачають свій колір і насиченість;

Найбільшої шкоди завдають експонатам різкі коливання вологості в приміщенні. Наприклад, коли в музеї велике скупчення людей, то вологість підвищується. Дерев'яні вироби будуть насичуватися вологою, а потім знову втрачати її. Все це призведе до псування матеріалу.  Контролювати якість повітря в музеях необхідно цілодобово. Якщо в приміщенні буде стояти кліматична система Venta LW81, то відносна вологість завжди буде в нормі.

Якщо ви хочете, щоб всі експонати і речі, що представляють художню цінність, довго зберігалися і не піддавалися появи різних деформацій, то встановлюйте потужний зволожувач і очищувач повітря Venta LW60T Wi-Fi. Ці багатофункціональні системи можна встановлювати в: музеї, бібліотеці, архіві, галереї, виставочному залі і інших об'єктах культурно-історичного значення.

Інші статті