23.02.2022

Як зрозуміти, що у квартирі сухе повітря?

Сухі повітряні маси роблять негативний вплив на усіх домочадців, незалежно від віку. При цьому говорити про сухе повітря необхідно у тому випадку, коли показник рівня вологості нижче 40.
Зрозуміти, що в приміщенні сухе повітря, досить просто. Про це вам підкажуть наступні ознаки:
- Частий кашель у будь-який час дня і ночі, почуття сухості у роті, що особливо активно проявляється в нічний час.
- Починається лущитися шкіра на руках, на обличчі, відбувається втрата еластичності, шкіра починає тріскатися.
- Починає електризуватися волосся.
- Краї листя кімнатних рослин поступово підсихають, жовтіють.
- З'являється сухість губ, дере горло, пересихає слизова оболонка носа, що стає причиною закладеності.
Сухе повітря також робить негативний вплив і на загальне самопочуття, стан людини : з'являється відчуття втоми, сонливості.

 

 

Сухе повітря в квартирі/будинку


Чим шкідливе сухе повітря в квартирі?


Сухі повітряні маси стають частою причиною поступового зниження імунітету, людина стає розсіяною і не може сконцентруватися на певній роботі.
Розглянемо шкоду сухих повітряних мас на організм людини детальніше:
1. Шкода для дихальної системи - пересихає слизова оболонка носоглотки, людині складно дихати таким повітрям, відмічають часті кровотечі з носа, оскільки лопаються посудини, з'являється хронічна нежить. Організм слабшає, а тому людина швидко підхоплює різні респіраторні захворювання.
2. Шкода для шкіри - шкіра вважається одним з головних індикаторів сухих повітряних потоків у будинку. Як тільки з'явилося неприємне почуття стягнутості, лущення, тріщини в куточках очей, почервоніння - це свідчить про нестачу вологи.
Коли людський організм не отримує необхідну кількість вологи ззовні, він віддає накопичену усередині, що призводить до виснаження водного балансу.


Що робити якщо удома сухе повітря?


Вирішення проблеми сухих повітряних мас у будинку полягає в тому, щоб наситити повітря необхідною кількістю вологи. Для цього багато власників будинку прибігають до різних методів, які умовно можна розділити на дві основні категорії :
1. "Дідівські" методи.
2. Спеціальні сучасні прилади - очисник і зволожувач повітря.
В якості основних підручних засобів власники квартир і будинків часто прибігають до ємностей з водою, які встановлюють неподалік приладів опалювання, застосовують мокрі ганчірки на батареях і інше. Проте цього недостатньо для повноцінного зволоження повітряних мас. Крім того, необхідно регулярно стежити за тим, щоб міняти ганчірки, набирати воду в посудині і контролювати рівень вологості, щоб уникнути зворотного ефекту - перезволоження повітря, що теж негативно позначається на самопочутті усіх домочадців.
На кухні часто вдається зволожити повітря за допомогою киплячого чайника або залишеної на вогні каструлі, в якій кипітиме вода. На короткий проміжок часу позбавитися від сухого повітря допоможе вологе прибирання в усіх кімнатах.

 

мийки повітря компанії VENTA


Оптимальне рішення зволожувач повітря


Проте найбільш практичним і якісним рішенням є використання спеціальних сучасних приладів - зволожувачі повітря для великих приміщень. Вони дозволяють не лише впоратися з сухими повітряними масами, але і також забезпечити надійний контроль за рівнем вологості, виключаючи можливий процес перезволоження.
На сьогодні на ринку представлений три основні види зволожувальної техніки :
1. Парові, які нагадують принцип зволоження за допомогою кип'ячення чайника або іншої ємності з водою у будинку, квартирі.
2. Ультразвукові, усередині яких встановлений випромінювач високочастотного типу, здатний перетворювати воду на пару. Така пара видувається до кімнати за рахунок роботи вентилятора.
3. Традиційні (у цій категорії також знаходиться і популярні мийки повітря) - вони складаються з набору дисків, що обертаються, і вентилятора.
Перевага останніх полягає в тому, що ці зволожувачі часто виконують допоміжну функцію - очищення повітряних мас від пилу і інших мікробів, вірусних часток. Тому їх називають очисниками-зволожувачами.


Зволожувачі VENTA - ідеально для підтримки оптимальної важливості


Очисник і зволожувач повітря для квартири від популярної компанії VENTA входить в список найбільш поширених видів традиційних приладів, що дозволяють підтримувати в приміщенні оптимальну вологість, - 40-60Мойки повітря здатні одночасно виконувати відразу декілька корисних функцій - зволожувати і очищати (на 99,95воздушные маси, гарантуючи високу якість повітря в закритих приміщеннях.
Серед додаткових переваг варто відмітити:
- Технологія холодного випару призводить до відсутності конденсату, білого нальоту.
- Високоякісне очищення дозволяє позбавитися від сигаретного диму, пилку рослин, від вірусів.
- Енергоефективність (на першому режимі споживана потужність складає 3 Вт) і мінімальний рівень шуму (від 22 дБ).
Деякі моделі можна безпосередньо підключати до водопроводу, що виключає необхідність постійного контролю рівня води в спеціальному резервуарі.
Купити мийку повітря можуть жителі з різних регіонів України, вибираючи найбільш відповідні моделі з урахуванням площі, на якій відбуватиметься зволоження і очищення повітряних мас.

Інші статті