Venta-Luftwäscher GmbH розробила
зволожувач-очищувач повітря
більше 30 років тому

Эксклюзивный дистрибьютор
Venta-Luftwäscher GmbH в Украине

Як прибрати і не допустити отруйний газ радон в будинок

У переліку екологічних небезпек & nbsp; в житлових і офісних приміщеннях можна часто зустріти словосполучення  радіоактивний газ радон. Даний радіонуклід здатний забезпечувати більше половини всієї негативної дозового навантаження на людський організм. Радон і ізотопи його в 7,5 разів важчий за повітря і не мають ні запаху, ні кольору. Тому визначити його присутність не представляється можливим без спеціальних приладів. Потрапляє він в організм людини в процесі вдихання повітря. Вперше тільки з 1977 року науковими комітетом ООН з атомної радіації було визначено, небезпечний газ несе в собі загрозу, будучи для населення основним джерелом екологічної небезпеки.

 Газ радон і очищувач повітря Venta

Будучи альфа-випромінюванням, виділяється радон із земної товщі повсюдно і постійно. Даний газ має невелику проникаючу здатність. Утворюється радіонуклід  на одному з етапів розщеплення радіоактивних елементів, які містяться в земних породах, найбільш часто використовуваних для будівництва. Це може бути глина або щебінь, пісок або вапняк і інші будівельні матеріали.

Негативний вплив радону на людський організм

Отруйний газ в 10% випадків є причиною появи онкологічних захворювань легенів. Згідно зі статистичними даними Інституту онкології США внутрішнє опромінення позбавляє життя більше 20 & nbsp; 000 чоловік щорічно. Від радонозавісімого раку гине більше людей, ніж від повеней, пожеж і авіакатастроф разом узятих. Радон, представляючи собою потенційний канцероген, надає хронічний вплив на людей і тварин за допомогою постійного вдихання газу з повітрям, що призводить в кінцевому підсумку до виникнення онкозахворювання легень.

Допустима норма радіонуклідів в повітрі відповідно до діючих на сьогоднішній день показниками радіаційної безпеки не повинна перевищувати 100 Бк \ м3. Населення отримує 3 \ 4 індівідуaльной річної еквівалентної дози опромінення радіоактивним газом від природних джерел, а решту забезпечують всі джерела з природним рівнем радіації. Накопичуючись, інертний газ потрапляє в організм разом з повітрям в замкнутих просторах будівель і споруд, які погано провітрюються або не провітрюється зовсім.

Способи визначення присутності в приміщенні отруйного газу

Визначити рівень радону в повітрі можна за допомогою спеціально розробленого для цих цілей приладу, який називається Радонометри. Крім того існує ще кілька способів для фіксації наявності радіонуклідних ізотопів, як в житлових, так і нежитлових будівлях за допомогою простого дозиметричного приладу:

Профиль Venta в Google+Перейти до списку статтей