18.01.2021

Як прибрати і не допустити отруйний газ радон в будинок

У переліку екологічних небезпек & nbsp; в житлових і офісних приміщеннях можна часто зустріти словосполучення  радіоактивний газ радон. Даний радіонуклід здатний забезпечувати більше половини всієї негативної дозового навантаження на людський організм. Радон і ізотопи його в 7,5 разів важчий за повітря і не мають ні запаху, ні кольору. Тому визначити його присутність не представляється можливим без спеціальних приладів. Потрапляє він в організм людини в процесі вдихання повітря. Вперше тільки з 1977 року науковими комітетом ООН з атомної радіації було визначено, небезпечний газ несе в собі загрозу, будучи для населення основним джерелом екологічної небезпеки.

Будучи альфа-випромінюванням, виділяється радон із земної товщі повсюдно і постійно. Даний газ має невелику проникаючу здатність. Утворюється радіонуклід  на одному з етапів розщеплення радіоактивних елементів, які містяться в земних породах, найбільш часто використовуваних для будівництва. Це може бути глина або щебінь, пісок або вапняк і інші будівельні матеріали.

 

Негативний вплив радону на людський організм

 

Отруйний газ в 10% випадків є причиною появи онкологічних захворювань легенів. Згідно зі статистичними даними Інституту онкології США внутрішнє опромінення позбавляє життя більше 20 & nbsp; 000 чоловік щорічно. Від радонозавісімого раку гине більше людей, ніж від повеней, пожеж і авіакатастроф разом узятих. Радон, представляючи собою потенційний канцероген, надає хронічний вплив на людей і тварин за допомогою постійного вдихання газу з повітрям, що призводить в кінцевому підсумку до виникнення онкозахворювання легень.

Допустима норма радіонуклідів в повітрі відповідно до діючих на сьогоднішній день показниками радіаційної безпеки не повинна перевищувати 100 Бк \ м3. Населення отримує 3 \ 4 індівідуaльной річної еквівалентної дози опромінення радіоактивним газом від природних джерел, а решту забезпечують всі джерела з природним рівнем радіації. Накопичуючись, інертний газ потрапляє в організм разом з повітрям в замкнутих просторах будівель і споруд, які погано провітрюються або не провітрюється зовсім.

 

Способи визначення присутності в приміщенні отруйного газу

 

Визначити рівень радону в повітрі можна за допомогою спеціально розробленого для цих цілей приладу, який називається Радонометри. Крім того існує ще кілька способів для фіксації наявності радіонуклідних ізотопів, як в житлових, так і нежитлових будівлях за допомогою простого дозиметричного приладу:

  • необхідно пропустити через тканинний фільтр з наявністю активованого вугілля або просто шматочок тонкої тканини, за допомогою пилососа протягом 20-25 хвилин повітряний потік, а потім заміряти і подивитися показники;
  • збираємо пил, що накопичувалася протягом декількох днів, на телевізійному кінескопа, і теж перевіряємо рівень радіації дозиметром;
  • залишаємо включеним холодний душ у ванній при закритих дверях і потім допомогою сухої ганчірки протираємо стіни і знову виробляємо виміри (даний спосіб найменш ефективний для встановлення автентичності показників).

     

 

Спосіб позбавленнявід радіоактивного газу

 

Одним з ефективних способів видалення отруйного і небезпечного радону з повітряного простору є придбання очисника повітря Venta LP60.За допомогою даного приладу можна створити, не тільки в домашніх умовах, але офісних приміщеннях здорову і сприятливу атмосферу без шкідливих і небезпечних для здоров'я людини домішок. Ретельна герметизація будинків, квартир і офісів, що особливо актуально в місцях з холодним кліматом призводить до підвищеної концентрації небезпечного газу. Навіть природна вентиляція або постійне провітрювання не допоможе домогтися ефективного результату в боротьбі за чисте повітряний простір.

Venta lph 60 мийка повітря в боротьбі  з радоном

 

 

Унікальна інноваційна технологія, яка використовується при створенні очищувача і зволожувача Venta LPH60, здатна уникнути підвищеної концентрації радону, що важливо для створення сприятливого повітряного простору в нашій оселі. Безпечний і безшумний прилад з легкістю впорається з видаленням з повітря, що поступає всіляких небезпечних частинок і домішок. Розробники подбали про довговічність вироби, виготовивши його з стійкого до зношування і міцного матеріалу, такого як поліпропілен. Зроблені з пластичного і стійкого до різного роду впливів, як фізичним, так і хімічним матеріалу все конструктивні елементи приладу (крім моторного блоку) придатні для миття в посудомийній машині. Це в значній мірі спрощує догляд при експлуатації приладу і є ключовою відмінністю його від існуючих на сьогоднішній день аналогів.

Інші статті