13.01.2021

Як поліпшити і зберегти голос

Особливі вокальні дані від природи даровані не кожному. Помилково вважати, що тембр голосу і його неповторна забарвлення створюється тільки в гортані. В процесі відтворення беруть участь крім гортані ще слизові рота і носа. А це означає, що якість вдихуваного повітря, зокрема його вологість, безпосередньо впливає на поліпшення і збереження вокальних даних. Голос це дуже крихкий інструмент, що вимагає постійної уваги. Власникам такого таланту протипоказані застуди і переохолодження, також різкі перепади температурного режиму. Вокалістам протипоказаний сухе повітря, а необхідний зволожене повітря для того, щоб уникнути пересихання слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, а також слизових носа і рота. Сухе повітря з великою кількістю пилу робить негативний вплив на зв'язки, пересушує їх, і як наслідок, співакові не зможе відтворювати чистий звук. З вищесказаного не важко зрозуміти, як впливає вологість повітря на голосові зв'язки. Зволожувачі повітря Venta відмінно справляються з цим завданням, створюючи найсприятливіші умови для обдарованих вокалістів.

 

Важливі складові для збереження і поліпшення голосу

 

Розвивати самостійно свої вокальні дані, дозволяючи голосу розкритися, і зазвучати яскравіше допоможе цілий ряд заходів. Дотримуючись їх можна домагатися розвитку тембру голосу і незабаром отримати бажаний результат. Необхідно не тільки приділяти увагу щоденних занять з вокалом, розробляючи голосові зв'язки. Важливо ще дотримуватися комплекс заходів, які сприятимуть поліпшенню вокальних даних:

 • дотримуйтеся режиму, що виключає підвищене навантаження на зв'язки протягом дня;
 • стежте за харчуванням, а також прийомами їжі і її якістю;
 • виконуйте дихальні вправи кожен день;
 • не допускайте тривалого перебування на вулиці в холодну пору року, а також не гуляйте в сиру дощову погоду.

   

Організувати правильне харчування, також важливо, як і регулярні вокальні заняття, тому як їжа, дратує гортань негативно позначиться на чистоті голоси. Гострі страви з великою кількістю солі, алкосодержащіе напої, газовані напої, куріння неприйнятні для людини, яка хоче досягти певних висот у мистецтві співу. Також вживання на ніч великої кількості їжі може призвести до виникнення рефлюксу (виділення великої кількості  шлункової кислоти), яка осідає на голосових складках, результатом чого буде поява хрипкого голосу вранці. Небажано вживання молочних продуктів у великій кількості сприяють виробленню гістаміну, що викликають алергічні реакції.

Сприятливий вплив робить на вокальні дані вживання здорової їжі. Для збереження голосу рекомендується також вживати чисту воду, не допускаючи зневоднення і сухості в горлі. За рахунок дотримання даного режиму харчування забезпечується збереження здорової і зволоженою слизової оболонки, що надає можливість голосовим зв'язкам успішно справлятися з навантаженнями. Дуже важливо для поліпшення тембру голосу:

  • дозволяючи організму відновлюватися повністю, дотримуватися режиму повноцінного 7 годинного сну;
  • вживання корисних продуктів харчування: цінних злакових, свіжих овочів і фруктів, натуральних соків та ін.

    

Знаходження в приміщення, де працює кондиціонер без зволожувача, негативно позначиться на силі і дзвінкості відтвореного звучання. Вокалістам нерідко доводиться відвідувати вокальні студії, де вони записують свої пісні. Там повинні створюватися певні умови, а зокрема, щоб був зволожений повітря, надаючи можливість співакові продемонструвати весь свій вокальний потенціал в повному обсязі. Допоможе впоратися цим завданням у вокальній студії, встановлений зволожувач повітря рекомендації з його встановлення можна знайти на сайті виробника Venta.

Інші статті