13.01.2021

Як вологість впливає на меблі з дерева

Дерево - один з найпопулярніших матеріалів для виготовлення меблів, він надійний і довговічний.  Дерев'яні меблі виглядає витончено і елегантно, але вимагає особливого догляду.
 Найбільшу небезпеку для дерева в приміщенні являє ... повітря.  Підвищена кількість вологи в ньому призводить до того, що дерево отсиревает, деформується.  Може з'явиться грибок, і тоді про елегантному вигляді вашого інтер'єру можна забути.  Чи не меншої шкоди завдасть і знижена вологість - дерево почне розтріскуватися і розсихатися.


 Яка повинна бути вологість повітря в будинку?

Якщо у вас є предмети інтер'єру з дерева, вам необхідно стежити за вологістю повітря.  Допустимі її межі - 40-60%.  При вологості понад 70% ваших меблів завдається шкода.
 Сухе повітря (вологість нижче 30%) призводить до тріщин, злущування фарби або лакового покриття.  До того ж, сухе повітря негативно впливає і на здоров'я людини.
 Важлива для дерева і температура повітря.  Вона повинна підтримуватися на рівні 18-25 градусів.
 Дуже негативно дуже сухе або занадто вологе повітря впливає і на паркет.  Якщо у вас шикарний підлогу, вам варто подбати про те, щоб він залишався шикарним максимально довго.  А для цього необхідно зробити заходи по контролю балансу вологості в вашому домі.


 Як доглядати за дерев'яними меблями?

 
Щоб підтримувати баланс вологи в повітрі і доглядати за дерев'яними виробами, ви можете зробити наступне:

 - регулярно робити вологе прибирання;
 - натирати меблі воском, спеціальним маслом;
 - час від часу проводити обробку протипаразитні, антигрибковими складами;
 - періодично проводити сушку деревини (це варто доручити фахівцям);
 - встановити вдома кліматичну техніку, наприклад - зволожувачі повітря.

 

 А чи є спеціальна техніка, яка допоможе стежити за вологістю?

 
Так, така техніка є.  І асортимент її на сьогоднішній день досить широкий.  Крім того, вартість такої техніки цілком доступна для сім'ї навіть із середніми доходами.

 Головна перевага установки спеціальної техніки - вона знімає масу необхідних заходів по догляду за дорогими дерев'яними поверхнями.  Якщо у вас підтримується необхідний режим вологості повітря, заходи по натирання, полірування, обробці захисними складами можна проводити набагато рідше.  Що, погодьтеся, досить зручно.
 Зволожувачі повітря продовжують життя ваших предметів інтер'єру.  Вони просто необхідні, якщо у вас в будинку є картини або антикваріат.  Їм необхідне правильне зберігання, а домогтися його без контролю температури і вологості неможливо.
 Варто відзначити таку технологію, як мийка повітря - сьогодні це дуже поширений вид зволожувача.  В основі цієї технології - «холодне зволоження», технологія, визнана кращою в усьому світі.  Мийка: не перезволожуйте повітря, і тому на поверхнях (в тому числі і дерев'яних) не залишиться конденсату і вапняного нальоту, як це відбувається в увлажнителях, що працюють на основі ультразвуку або пара.  Тому мийку повітря можна спокійно встановлювати на будь-який, навіть дерев'яної поверхні.

 Кліматичні комплекси, зволожувачі та очищувачі повітря дозволяють контролювати оптимальний рівень вологості в приміщенні.  Це благотворно впливає не тільки на стан меблів, дерев'яних виробів інтер'єру, паркету, але і створює здорове середовище для людського організму.
 Доглядати за деревиною не складно.  Коли це увійде у вас у звичку, ви навіть перестанете звертати увагу на ці обов'язки - вони будуть виконуватися автоматично.  А ваша меблі відповість вам вдячністю і буде служити довго.  І ваш інтер'єр буде радувати вас і стане предметом гордості.  Ви гідні будинку, в який хочеться повертатися ввечері.


Інші статті