12.01.2021

Як вихлопні гази впливають на здоров'я

Можна скільки завгодно задаватися питанням, з якого моменту наша екосистема піддалася забруднень. Хтось скаже, що з моменту промислової революції: початку промисловості та металургії, появи двигунів. І більшою мірою буде правий, адже це саме так.
Але не так давно вчені з'ясували, що забруднення нашої планети почалося ще в стародавні часи! Тільки подумайте, як тільки людство навчилося добувати руду, наша планета стала отримувати «анти-бонуси» погіршують екосистему відходами господарської діяльності.

Повернемося до промислової революції - процесу, який змінив ручної праці машинним, мануфактури – фабрики. Сталася повна індустріалізація, виробничі сили стрімко зросли, що швидко призвело до зростання урбанізації, а з ним і зростання населення. Людство прийшло до того, що почало створювати машини і пристрої. Так прогрес призвів до створення першого двигуна, що спричинило невпинне розвитку машинобудування.

Прототип сучасних двигунів був створений приблизно 2 століття тому, що поклало початок створенню двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ).

Науково доведено, що сучасні транспортні засоби дуже негативно позначаються на стані навколишнього системи (хімічне, механічне та шумове забруднення), а якщо врахувати постійний ріст автомобілів – забруднення збільшуються:

1. Для спалювання палива необхідний кисень, що відповідно призводить до зменшення кисню у повітрі.

2. Продукти розпаду, при спалюванні палива, виділяють в атмосферу вуглекислий газ.

3. Спалювання вугілля і нафти призводять до потрапляння в атмосферу азотних і сірчаних сполук.


Вихлопні гази – широка категорія, яка включає в себе не тільки забруднення автотранспортними засобами, а їх усіх інших викидів в атмосферу: котелень, промислових підприємств, авіатранспорту, ракетно-космічної техніки, теплоелектростанцій.

Автотранспорт і вихлопні гази - це рушійний джерело забруднень, що розповсюджується на рівні дихання людини. У той час як промислові підприємства, як правило, ізольовані санітарними зонами від житлових масивів (не беремо до уваги постійну забудову та розширення меж міста, коли підприємство раніше знаходиться на безпечній відстані, зараз у «центрі подій», скажімо так)

Звернемо увагу на жителів міст, де концентрація транспортних засобів зашкалює, а дороги переповнені особистим і громадським транспортом (який часто зупиняється і рухається при низькій швидкості, є яскравим прикладом підвищеного викиду в атмосферу шкідливих речовин).

Запаси кисню відновлюються повільно, адже для цього потрібно більшу кількість зелених рослин, чагарників, трав, дерев, водоростей, чисельність яких поступово зменшується, а новим посадженим рослинам необхідний не один рік, для повного завершення циклу зростання, коли рослина зможе повноцінно брати участь у процесі фотосинтезу, виділяючи більшу кількість кисню.

Брак чистого повітря, його забруднення негативно позначається на людському організмі. Тривалий контакт із забрудненим середовищем може призвести до ослаблення організму – імунодефіциту! Існує не один приклад, коли людина перебравшись з невеликого населеного пункту в мегаполіс, відразу переніс декілька захворювань (така собі міська акліматизація). Самі по собі вихлопні гази можуть стати причиною різних захворювань, в основному пов'язаними з дихальними шляхами – гайморит, дихальна недостатність, бронхіт, астма і т. д.

Не дивлячись на те, що уряд вживає необхідних заходів щодо зниження забруднень, рекомендується приймати місцеві заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища! Наприклад, наявність вдома кімнатних рослин, забезпечить вам постійний фотосинтез і чистий кисень. Підтримання чистоти в приміщенні, так само знизить ризик захворіти, адже пил - ще той активатор алергій. Покращити повітря у вашій оселі допоможуть провітрювання, відкрите вікно творить дива!


А самим легким рішенням, є наявність очисника повітря Venta! Очищувач і зволожувач повітря поліпшить стан повітря в приміщенні і позбавить вас від клопоту!

Дихайте на повні груди!

Інші статті