25.11.2021

Как выбрать очиститель воздуха?

Побутовий очисник повітря вважається одним з найпоширеніших приладів для створення і підтримки здорового мікроклімату у будинку. Незважаючи на величезну різноманітність сучасних моделей, представлених у продажу, які відрізняються конструктивними особливостями і кількістю встановлених фільтрів, більшість з них мають схожий принцип роботи. З таким принципом важливо ознайомитися до здійснення купівлі.

 

Принцип роботи очисника повітря


У корпусній частині очисника знаходиться вентилятор, завдання якого полягає в тому, щоб «затягувати» всередину приладу забруднені потоки повітря. Таке повітря автоматично спрямовується до фільтрів, що є ситом з комірчастою структурою (осередки певного розміру). Для максимальної ефективності очищення повітря деякі компанії-виробники доповнюють очисники відразу декількома видами фільтрів.
При цьому кожен фільтр виконує певну функцію:
1. Повітряний або фільтр «грубою» очищення – щільна тканинна основа здатна затримувати великі частки бруду або пилу, які помітні неозброєним оком (волосся, шерсть домашніх тварин і інше). Такий фільтр потребує регулярного очищення.
2. Абсорбуючий або вугільний фільтр – здатний очищати повітря від неприємних запахів, гару і вважається відмінною перешкодою для твердих забруднюючих часток. Такий фільтр рекомендується міняти через 3-4 місяці експлуатації приладу.
3. HEPA- фільтр – використовується для тонкого очищення повітряних мас з максимально високою ефективністю (до 100 Він здатний очищати повітря від дрібних часток пилу, алергенів.
4. Електростатичний – представлений фільтр застосовують для двоступінчатого очищення. Спочатку усі частки бруду і пилу проходять процедуру іонізації, а після – продуваються через позитивно заряджені пластини, на яких залишається увесь «сміття». Такі пластини потребують регулярного миття.
5. Фотокаталітичний фільтр – використовується ультрафіолетове випромінювання, яке розкладає усі частки бруду і пилу до стану молекул. В результаті вдається очистити повітря від вірусів, бактерій, неприємних запахів, гару.
6. Вологий фільтр – актуальний для очисників з додатковою функцією зволоження повітря або для миття повітря. Конструктивно – це піддон з водою, куди потрапляють усі частки бруду, пилу. У міру забруднення воду треба міняти.

 

Поради з вибору очисника повітря


Якщо ви проявляєте турботу про власне здоров'я і здоров'я своїх близьких, тоді не обійтися без застосування в квартирі або у будинку очисника повітря. Але великий асортимент на сучасному ринку – ця не лише перевага для покупців. Деякі покупці не знають, якому приладу віддати свою перевагу, а тому важливо прислухатися до наступних рекомендацій:
• Автоматичний очисник повітря розрахований на певну площу, а значить для досягнення максимальної ефективності важливо вибрати кімнату, в якій він знаходитиметься.
• Від яких проблем треба позбавитися? У конструкції приладу виробники встановлюють всілякі фільтри, розраховані для виконання різних завдань. Приміром, HEPA- фільтр, моделі з іонізацією повітря відмінно справляються з пилом, а миття повітря, очисники з вугільним фільтром швидко уловлюють тютюновий дим.
• Чи готові ви витрачати додаткові кошти на обслуговування очисників? У деяких моделях є змінні фільтри, що потребують регулярної заміни.
Не варто ігнорувати і габарити конструкції – вона повинна ідеально вписуватися у будь-який стиль інтер'єру.

 

Очисники повітря від вірусів і бактерій в квартирі


Сучасні очисники повітряце високотехнологічні прилади, спеціально створені для експлуатації в приватних будинках і квартирах. Особливо актуальні пристрої з подібними функціями під час епідемії Covid - 19.
Німецька компанія Venta випускає в продаж унікальні моделі, укомплектовані вугільним фільтром Ventacarb і фільтром Nelior VENTAcel. В результаті вдається ефективно очистити увесь повітряний простір від вірусів і бактерій на 99,95. Це особливо важливо в міжсезонні або в зимовий період, коли немає можливості регулярно провітрювати приміщення.

 

Очисники повітря від алергіків


Для алергіків особливо важливе створення і підтримка у будинку ідеального мікроклімату, виключаючи наявність алергенів в повітрі. Одними з найпоширеніших алергенів є:
• квітковий пилок;
• шерсть домашніх тварин;
• пил.
Тому в квартиру, де мешкає алергік, рекомендується вибрати і придбати очисник повітря з HEPA фільтром. Залежно від того, який бренд пропонує цей прилад, встановлений фільтр дозволяє видалити з повітря 95-99,9ллергенов. Після завершення такого очищення в повітрі практично не залишається часток, які можуть спровокувати негативну реакцію організму.
Крім того, використання очисників також важливе і для офісних приміщень. Величезна кількість паперів, великий потік людей, працюючі комп'ютери – усе це призводить до переконливої концентрації пилу на робочому місці.

 

Очисник повітря в дитячій кімнаті

очисник повітря


Турбота про здоров'я малюка повинна розпочинатися з перших днів його народження, а тому батьки намагаються якомога раніше придбати очисник повітря для дитячої кімнати.
Залежно від кількості і характеру забруднень, рекомендується використати всілякі види приладів :
1. Моделі з HEPA фільтрами – справляються із захистом від пилу.
2. Моделі з вугільними або фотокаталітичними фільтрами – справляються з тютюновим димом, хімічними речовинами і вихлопними газами.
3. Моделі з функцією іонізації – зміцнюють здоров'я дитини, знімають втому, підвищують концентрацію уваги. Усе це здійснюється за рахунок наявності негативних іонів.


Серед величезного списку всіляких очисників особливу увагу слід звернути на продукцію від бренду Venta.

 

Очисник повітря Venta LP60 – потужний і надійний


Очисник повітря Venta LP60, розрахований на очищення повітря на площі до 75 м2. Виробник запропонував в продаж прилади в двох колірних варіантах: чорному і білому. Класичні кольори дозволяють очиснику з легкістю вписатися у будь-який стиль інтер'єру робочого кабінету або житла.
Серед переваг експлуатації важливо виділити:
• Незначний шум під час роботи – від 17 до 47 дБ, що дозволяє встановити прилад в спальні, в дитячій кімнаті.
• Фільтр VENTAcel Nelior (клас фільтру H13 згідно EN1822) гарантує очищення повітря від вірусів грипу і COVID - 19, що не здатні виконати інші сучасні варіанти фільтрів.
• Висока енергоефективність – навіть на найвищому швидкісному робочому режимі пристрій споживає до 30 Вт.
• Застосування сучасного запатентованого фільтру Nelior VENTAcel, що забезпечує очищення повітря від пилу і інших алергенів на 99,95.

 

Мийки повітря Venta


Це повноцінний кліматичний комплекс, розрахований на очищення повітря на площі до 150 м2 і на зволоження в приміщеннях до 250 м2. У одній моделі вдалося з'єднати відразу дві необхідні і корисні функції – очищення і зволоження.

Сучасні прилади здатні допомогти впоратися навіть з найдрібнішими частками розміром до 0,07 мкм. Купити очисник повітря від компанії Venta можна за вигідними цінами в Україні з доставкою у будь-який населений пункт. Велика різноманітність моделей дозволить кожному покупцеві відшукати ідеальне рішення.

Інші статті