05.02.2021

Як захистити себе від пилу

Пил ‒ це скупчення дрібних часток, які можна побачити в повітрі. Найчастіше власники квартир і будинків можуть помітити, як навпроти вікна в повітряних потоках літає величезна кількість таких часток. Але далеко не завжди наявність пилу вдається визначити на око.

Одним з головних джерел появи таких часток в житлових кімнатах є, безпосередньо, сама людина. В результаті регулярного оновлення нашої шкіри, відмерлі клітини потрапляють в повітряні маси і є невід'ємною частиною пилової завіси. Це домашній пил.

Але існує також і другий різновид ‒ вуличні частки пилу, які проникають в приміщення під час його провітрювання. Такий пил по своєму складу досить складний і представляє найбільшу небезпеку для людського здоров'я.

До категорії пилових часток належать частки розміром від доль мікрона до 0,1 мм. Найбільш небезпечними для людини є мікроорганізми розміром менше 10 мкм, оскільки вони досить швидко проникають в наші дихальні шляхи. Частки менше 2,5 мкм можуть проникати ще глибше ‒ в легені. Саме тому якісна захист від пилу грає досить важливу роль для кожної людини.

Вплив пилу на організм людини

Пилові завіси в квартирах роблять негативний вплив на здоров'я кожної людини. Якщо не боротися з цими частками, з часом вони провокують алергічні реакції, потрапляючи в дихальні шляхи, можуть негативно вплинути на роботу захисних функцій нашого імунітету.

Це пояснюється наступними чинниками:

 • У пиловій завісі може знаходитися величезна кількість всіляких мікробних організмів. Приміром, в одному наперстку домашнього пилу зібрані близько 5 мільйонів мікроорганізмів.
 • У частках знаходяться бактерійні ендотоксини. Вони утворюються в процесі загибелі різних мікробів.

Проте людський організм відрізняється особливим захистом від негативної дії мікроорганізмів. При попаданні в дихальні шляхи вони затримуються на слизовій оболонці. Її поверхня покрита мільйонами «вій», які безперервно рухаються вгору. Тому усі мікрочастки виходять з легенів, потрапляючи в гортань.

Таким чином, частки скупчуються в згустки, що провокує кашель і постійне відкашлювання, тому вони виводяться з організму з мокротами. Але механізм захисту «працює», якщо концентрація пилу в повітряних масах не перевищує певні норми. Інакше організм не впорається зі своїм завданням.

Як боротися з пилом?

Розбираючись з тим, як захищатися від пилової завіси, необхідно звернути увагу на три перевірені і практичні способи. Позбавитися від великої кількості пилових часток можна таким чином:

 • Вологе прибирання. Частота проведення цієї процедури залежить від кількості людей і домашніх тварин, що мешкають у будинку/квартирі. Не забуваємо про важкодоступні місця: за меблями, плінтуси, прибирання робочого місця біля комп'ютера, за холодильником і інше. Якщо у будинку проводиться ремонт, тоді вологе прибирання треба організовувати кілька разів на тиждень.
 • Застосування пилососа. Вже давно у минулому моделі з тканинним контейнером, де збирається велика кількість бруду. Ці частки залишаються в мішку і при кожному прибиранні знову поширюються по кімнаті потужним потоком повітря. Щоб уберегти себе від таких наслідків прибирання, краще всього віддати перевагу сучасним приладам ‒ пилосос, де замість мішка знаходиться ємність з водою. В результаті увесь бруд збирається у воді, яку треба постійно міняти.
 • Ще один перевірений і популярний засіб боротьби з пиловими частинками - мийка повітря. Такий пристрій бореться з частками за допомогою механічного способу очищення. Повітряні маси з допомогою вентилятора потрапляють всередину приладу, де повітря омивається водою за рахунок роботи барабана. Вода утримує всю грязь, а очищені повітряні потоки знову потрапляють в кімнату.

Для отримання ідеального ефекту рекомендується використовувати всі три перерахованих способи в комплексі. Таким чином, вдається домогтися 100% -них якісних результатів в процесі боротьби з брудом і мікробами в будинку.

Venta - сучасні мийки повітря

Мийка повітря LPH 60 WiFi - інноваційний прилад для якісного очищення повітряних потоків в приміщеннях площею до 95 м2 . Завдяки своїм конструктивним особливостям така модель здатна очищати повітря на 99,95%, а також додатково зволожувати повітряні потоки, підтримуючи оптимальні показники вологості в цілому.

Представлена ​​ мийка повітря, купити яку можна на нашому сайті, наділена такими характеристиками і перевагами:

  • Можливість позбуватися від дрібних мікрочастинок пилу, від вірусів і бактерій.
  • При наявності потужного двигуна прилад працює досить тихо, що дозволяє його використовувати для спальні або дитячої кімнати.
  • Очищувачі повітря з HEPA фільтром відрізняються високопродуктивної системою фільтрації. Додатково німецький виробник запатентував сучасне рішення - Nelior VENTAcel яке допомагає видаляти з повітря віруси і найдрібніші частинки, непомітні для людського ока.

    

Застосування приладів актуально в будь-який сезон, незалежно від погодних умов. Наприклад, навесні очисники допомагають боротися з головними алергенами - квітковий пилок, шерсть домашніх тварин. Взимку в період опалення до проблем з пилом додається сухе повітря, який додатково подразнює слизову. У такий період дуже важливо підтримувати в приміщенні необхідний рівень вологості.

Мийка повітря Venta забезпечує зволоження повітряних мас, а також відповідає за усунення всіляких збудників різних захворювань, допомагає боротися з поширеними забрудненнями.

Інші статті