27.01.2021

Які речовини забруднюють повітря

Забруднення повітря відбувається різними фізичними, хімічними або біологічними видами поширених речовин. Усі ці компоненти негативно впливають на природні характеристики атмосфери.

Виділяють два основних типи забруднення:

 • Забруднення навколишнього середовища – вуличне повітря.
 • Забруднення повітряних потоків в приміщеннях – житлових і нежитлових.

Головним джерелом забруднення є продукти згоряння, що виділяються в атмосферу в результаті згорання дерева, вугілля, гасу. Ці процеси можуть відбуватися на відкритих територіях або печах, встановлених у приміщеннях з поганою вентиляцією.

Щоб розібратися, які речовини забруднюють повітря, кожна людина повинна усвідомити глобальну проблему нашої екології. У список основних забруднювачів входять:

 • Склад дрібних твердих частинок і дрібних крапель – така маса утворюється в результаті спалювання палива, яким заправляють автомобілі.
 • Двоокис азоту – цей склад формується з вихлопних газів авто і застосування газової плити в кожному будинку.
 • Двоокис сірки – утворюється при спалюванні викопного.
 • Озон знаходиться на поверхні землі – це результат реакції сонячного світла і забруднювача.

Такі поширені джерела забруднення атмосфери посилюють один одного. Адже повітряні потоки постійно циркулюють з приміщення на вулицю і навпаки. Саме тому екологічна ситуація в світі переходить в розряд «катастрофічною», так як від забруднень неможливо сховатися ні вдома, ні на вулиці.

Як забруднення повітря руйнує наше здоров'я

 

Джерел забруднення є діяльність людини

 

Негативний вплив на здоров'я брудного повітря стає однією з причин зміни демографічної ситуації в світі. Одна третина всіх смертей від раку, серцевих захворювань, інсульту пов'язана з забрудненим довкіллям. Такі наслідки можна порівняти з негативним впливом тютюнового диму на легені курця. Подібна зміна атмосферних характеристик згубно впливає на людський організм. Це набагато серйозніше, ніж надмірне вживання солі.

Цілі міста «тонуть» в мікрочастках, відходи від згоряння газу та інших видів палива. Такі мініатюрні елементи проникають крізь захисні шари шкіри і потрапляють в життєвоважливі системи – дихальну і кровоносну. Це призводить до поступового руйнування і порушення робіт серця, мозку та легенів.

 

Скорочуємо впливу забрудненого повітря

У великих містах жителям особливо важливо уберегти себе і своїх рідних від забруднених повітряних потоків. Однак існує 5 основних правил, яких слід дотримуватися:

 1. Необхідно обмежити своє щоденне пересування по вулицях, де зазначають інтенсивний дорожній рух. У разі прогулянки по таким вулицям з дитиною, батькам рекомендується тримати малюка вище рівня вихлопних газів.
 2. Намагайтеся не затримуватися в місцях великої кількості автомобілів. Особливо на світлофорах.
 3. Заняття спортивними вправами на вулиці рекомендується перенести в місця, розташовані далеко від проїжджої частини або підприємств.
 4. У дні, в які відзначають підвищений рівень забруднення, варто відмовитися від пересування на транспортному засобі.
 5. Не потрібно спалювати різні відходи. Дим, що утворився в процесі згоряння відходів, отруює повітряні потоки, якими ми дихаємо.

Одним з головних джерел забруднення є діяльність людини. Особливо актуальною дана проблема вважається для жителів великих мегаполісів, у яких перебуває велика кількість переробних заводів і фабрик.

Як очистити повітря в приміщенні

Очищення повітря в квартирі, будинку, офісі

 

Якщо вирішити проблему з забрудненим вуличним повітрям досить складно, так як потрібні спільні зусилля людей зі всього світу, то забруднені потоки в квартирі допоможуть прибрати очищувачі повітря. Такі пристрої користуються особливою популярністю серед жителів мегаполісів, що щодня страждають від відходів, що надходять в повітряні потоки.

Переваги застосування:

 • Сучасний очищувач повітря працює практично безшумно, що дозволяє залишати його в спальні або дитячій кімнаті.
 • Компактні габарити пристрою дозволяють встановити його в будь-якому місці.
 • Лаконічний дизайн і стримана колірна палітра різних моделей допоможе підібрати найбільш відповідне рішення для квартири, офісу або приватного будинку. Такий прилад відмінно впишеться в стилістику інтер'єру.

Очищувач повітря для будинку має просту конструкцію і зрозумілий спосіб управління.

 

Venta LPH 60 – кращий в боротьбі з забрудненим повітрям

Мийка повітря Venta LPH 60

 

Venta LPH 60 – це сучасна мийка повітря, в якій успішно поєднуються одразу кілька інноваційних технологій. Пристрій виконано з екологічно чистих матеріалів і є абсолютно безпечним при регулярному використанні в домашніх умовах.

Особливості експлуатації:

 •  Очищувач повітря для квартири має запатентований фільтр Nelior VENTAcel, який працює зі ступенем очищення повітряних потоків до 0,07 мікрон. Таким чином, ефективність очищення становить 99,9%.
 • Автоматичне регулювання роботи двигуна дозволяє повністю контролювати рівень забруднення потоків. Це гарантує якісну роботу пристрою навіть в автоматичному режимі.
 • За рахунок наявності вугільного фільтра відбувається першокласна очищення від газів і різних неприємних запахів.
 • Venta LPH 60 відрізняється мінімальним рівнем шуму – всього 17 дБ.
 • Холодну випаровування – повітряні потоки вбирають в себе максимальну кількість вологи, що виключає наявність високого рівня вологості в приміщенні. Це підтверджує відсутність цвілі в кімнаті.

Представлена мийка повітря, яку можна купити на сайті, є ідеальним помічником для очищення повітряних потоків в невеликих квартирах, в дитячій кімнаті, музичному залі і офісі.

Інші статті