15.02.2021

Який очисник повітря купити

Чисте повітря у будинку або в квартирі є основою здорового і сприятливого мікроклімату. Всілякі мікроорганізми, алергени, пил, неприємні запахи – усе це характерно для мегаполісів. Щоб позбавитися від усіх перерахованих забруднень, потрібно буде підібрати високопродуктивний прилад для очищення повітря.


Різновиди очисників повітря


Перш ніж розібратися з питанням, як вибрати відповідну модель очисника повітря, необхідно ознайомитися з конструктивними особливостями. Практично кожен прилад для очищення повітря складається з певної кількості фільтрів, має вентилятор і працює від електромережі.
Процес втягування повітря здійснюється за рахунок обертання крил вентилятора. В результаті повітряні маси проходять через встановлені фільтри і очищаються від різних забруднень. Очисник повітря може мати сухі фільтри, але останнім часом на ринку представлені прилади з функцією зволоження повітряних потоків.
У деяких очисниках повітря є опція іонізації, що позитивно позначається на здоров'ї кожної людини.


Зволожувачі і миття повітря


Наявність сухого повітря в житлах є украй небажаною, а тому необхідно вибрати прилад з додатковою функцією зволоження. Разом з цим відбувається очищення повітряних мас від всіляких домішок:
• пил, частина якого – це відмерлі клітини шкірного епітелію;
• алергени у вигляді квіткового пилку;
• тютюновий дим і інше.
Для вирішення проблем з сухим і забрудненим повітрям відмінним варіантом вважається купівля миття повітря, головне завдання якого – контактне очищення, а додаткова функція – зволоження.
Конструктивно усе миття повітря складається з пластмасових дисків, які не повністю знаходяться у воді. Саме ці диски обдуваються повітряними потоками, спрямованими за допомогою вентилятора. На їх мокрій поверхні збираються частки пилу, які змиваються водою при обертанні дисків.


Прилади з набором сухих фільтрів


Представлений очисник повітря складається з певної кількості фільтрів (залежно від конкретної моделі), які пропускають через себе потоки повітря. Перед гратами випуску розташований вентилятор, який під тиском направляє забруднені повітряні маси.
Такі прилади для очищення повітря можуть бути доповнені наступними варіантами фільтрів :
• Фільтри попереднього очищення є сітчастою основою, що легко продувається, яка затримує частки бруду розміром від 1 до 5 мікрон.
• Фільтри тонкого очищення повітря – це рамка, усередині якої розташований тонкий матеріал з мікроскопічними отворами. В результаті вдається затримувати забруднення розміром від 0,1 до 1 мікрона.
• HEPA- фільтри допомагають позбавитися від найдрібніших часток пилу, які вважаються небезпечними алергенами для людини.
Частіше увесь такий очисник повітря складається з вентилятора і трьох фільтрів : з кокосової койры, HEPA- фільтр і сітчастий фільтр.


Прилади з функцією іонізації


Приймаючи рішення вибрати такі прилади для очищення повітря, Ви тим самим дістаєте можливість електризувати повітряні маси в приміщенні, насичуючи їх озоном. Тому процес очищення повітряних мас здійснюється за допомогою їх електризації, коли усі частки пилу прилипають до поверхні пристрою.
Такий очисник повітря не потребує того, щоб додатково створювати тиск, під яким повітряні потоки нестимуть з собою всілякі забруднення. Цілком буде досить тієї циркуляції повітря, яка виникає при ходінні людей по кімнаті або при протязі.


Продуктивність і потужність приладів


Розбираючись з тим, як вибрати очисник повітря, потрібно буде упевнитися в тому, що підібраний прилад точно впорається з тими об'ємами повітря, які знаходяться в квартирі і у будинку.
У такому разі рекомендується звернути увагу на два основні критерії:
1. Обслуговувана площа. Купуючи очисник, досить знати площу кімнати, в якій знаходитиметься прилад для очищення повітря. Рекомендується купувати пристрої «із запасом», щоб очисник набагато швидше справлявся зі своєю роботою.
2. Повітрообмін. Завдяки цьому параметру, вдається зрозуміти, який об'єм повітря проходить через прилад за 1 годину його роботи. Розрахувати об'єм повітря в кімнаті можна по спеціальній формулі: площу приміщення необхідно помножити на висоту стін. Отримане значення буде «із запасом».
Потужність очисника-зволожувача повітря відноситься до списку другорядних показників і залежить від продуктивності пристрою. Безумовно, великі прилади, розраховані на роботу в приміщеннях до 200 м2 не можуть мати мінімальної потужності, а компактного миття, навпаки, не потребують високої потужності.


Тютюновий дим і неприємні запахи


Окрім часток пилу і різних вірусів, в повітряних масах також є всілякі неприємні запахи, які псують мікроклімат у будинку, в квартирі. Найчастіше забруднення повітря відбувається в результаті попадання в закрите приміщення тютюнового диму, а неприємні запахи пов'язані з автомобільними і промисловими викидами, запахом гару з кухні і інше.
Щоб позбавитися від таких запахів, потрібно буде набути наступного вигляду очисників повітря :
• Фотокаталітичні прилади – іонізатори, доповнені електростатичними фільтрами очищення повітря, які легко чистити від нікотинових смол, що скупчилися.
• Очисники-озонатори допомагають розкладати дим на нешкідливі елементи – вода і вуглекислий газ. Їх завдання полягає в окисленні і розщеплюванні запахів.
• Прилади для очищення повітря з вугільними фільтрами пропускають через себе забруднені повітряні маси, очищаючи їх від шкідливих часток. Усі молекули неприємних запахів адсорбуються в мікропорах вугілля.
Додатково представлені очисники повітря здатні знезаражувати повітряні маси, що особливо актуально в період епідемії вірусних захворювань. Тому такі прилади можна встановлювати в дитячій кімнаті, в спальні.


Переваги використання Venta LP60 WiFi


Вибираючи очисник повітря, важливо звернути увагу на велику різноманітність сучасних моделей, які були створені із застосуванням інноваційних технологій. Одним з таких приладів є Venta LP60 WiFi, який забезпечує якісне очищення повітря в приміщенні – 99,95%.
Серед основних переваг такої моделі слід зазначити:
• Економне споживання електроенергії – на 1 швидкісному режимі всього 7 Вт.
• Наявність зручного сенсорного екрану і пульта для дистанційного керування.
• Функція Wi - Fi для управління на відстані за допомогою безкоштовного застосування для смартфонів.
• Очисник доповнений відразу декількома фільтрами: передфільтром, HEPA- фільтр Ventacel Nelior H13, а також є можливість встановити додатково вугільний фільтр Ventacarb.
• Ефективне очищення повітря від часток пилу розміром до 0,07 мікрон. В результаті прилад допомагає боротися навіть з вірусом грипу.
Представлений очисник повітря Venta здатний виконувати свої функції в приміщеннях площею до 75 м2. Це практично безшумна модель, рівень шуму якої на першому швидкісному режимі не перевищує 19 дБ.


Вибираючи прилад для очищення повітря від компанії Venta, необхідно здійснювати купівлю виключно в перевірених магазинах, які є офіційними дистриб'юторами бренду. Щоб заощадити власний час і гроші, можна придбати очисник повітря в нашому інтернет-магазині, ознайомившись із запропонованим асортиментом. Уся продукція продається з гарантією від компанії-виробника, що забезпечує можливість подальшого обслуговування приладів.

Інші статті