01.07.2021

Кондиціонер і мийка повітря

Погода у будинку грає далеко не останню роль. Адже саме оптимальний мікроклімат у будинку може захистити людський організм від всіляких захворювань і інших проблем із здоров'ям. Порушені температурні показники, показники вологості доставляють особливий дискомфорт усім мешканцям – і дорослим, і дітям.
Але якщо температурні показники ми можемо контролювати, завдяки наявності настінного термометра, залишається з'ясувати оптимальні показники вологості. Норма вологості – це певний заявлений поріг, який може бути трохи вищий або нижчий, але величезна розбіжність в показниках негативно позначається на самопочутті людини.
Нормой для жител прийнято вважати рівень вологості 45% .К прикладу, в офісних і житлових приміщеннях рекомендується підтримувати оптимальну вологість, що варіюється в межах 45-50.
За наявності пересушених повітряних мас в квартирі починається процес випару вологи з поверхні шкіри, кімнатних рослин, зсихаються дерев'яні предмети меблів. Волосся стає ламкішим, шкіра пересихає, лущиться, з'являються передчасні ознаки старіння. Суха слизова оболонка – це часта причина появи нежиті, ОРЗ.
Влітку повітряні маси позбавлені необхідних показників вологості для нормального самопочуття людини. Крім того, додається ще одна проблема – часте використання кондиціонера в жару, який додатково висушує повітря в закритих приміщеннях.


Що робить кондиціонер і як це впливає на вологість

 

як кондиціонер впливає на вологість


У аномальну жару кондиціонер є єдиним порятунком, завдяки якому в квартирі або у будинку вдається створити оптимальний температурний режим. Але відмічають і зворотний бік медалі – разом з температурою повітря знижується і вологість. Давайте, розберемося, чому так відбувається:
• Важливо пам'ятати – чим вище температура повітря, тим більше часток пари в нім міститься. При різкому пониженні температури повітряних мас здійснюється випадання конденсату – волога з повітря перетворюється на рідину, яка у вигляді крапель осідає на предметах меблів, на побутовій техніці. При цьому повітря у будинку стає сухішим.
• Коли повітряні потоки проходять через сплит-систему, відбувається пониження температурних показників. У охолоджених повітряних потоках практично не залишається ніякої вологи. Тому, як тільки охолоджене повітря знову потрапляє в житло, загальний рівень вологості значно зменшується. Багато власників кондиціонерів неодноразово помічали, як в сильну жару їх кондиціонери починають буквально «плакати». В результаті відбувається осідання конденсату, який випадає на поверхні каналів і трубок системи.
• Пам'ятайте ще одно важливе правило: чим більше температурна різниця між охолоджувальною системою і повітряними масами, тим більшу кількість вологи втрачають повітряні потоки, які знаходяться усередині приміщень. Якщо на вулиці аномальна жара, кондиціонери можуть відкачувати по 1 л за годину своєї роботи. Тому від оптимальних 50лажности залишається порядку 30Такие різкі зміни негативно впливають на самопочуття кожної людини.
При кожному використанні системи кондиціонування в літній період важливо враховувати такі наслідки для мікроклімату у будинку або в квартирі.


Відновлення параметрів вологості в приміщенні

 

як відновити вологість в приміщенні


Очисник і зволожувач повітря для квартири – незамінний помічник для усіх власників протягом року. Якщо в зимовий період такий прилад допомагає відновити оптимальні показники вологості, порушені в результаті використання системи опалювання, то влітку його завдання полягає в підтримці оптимальної вологості за наявності висушених повітряних мас після експлуатації кондиціонера.
Сьогодні у продажу представлений величезний асортимент таких пристроїв :
• мийки повітря;
• ультразвукові прилади;
• традиційні моделі з холодною парою або гарячою парою.
Вибір зволожувачів досить великий. При правильному розрахунку продуктивності з урахуванням площі приміщення, в якому буде встановлено прилад, вдається досягти бажаних показників.
Але, як не помилитися і правильно розрахувати показники потужності? Відновлення оптимальних показників вологості здійснюється за умови, якщо на 1 м3 відбувається випар близько 10 мл води за 1 годину. Для детального розрахунку розглянемо наочний приклад: якщо в кімнаті висота стель досягає близько 3 м, а площа складає 20 м2, то це 60 м3. Це означає, що продуктивність мийки повітря повинна складати від 600 мл за 1 годину.
Ще один важливий нюанс – об'єм резервуару. Адже чим більше приміщення, тим частіше доводитися міняти воду в резервуарі, а значить – зменшуються показники необхідної ефективності.
Важливо врахувати ще одну раду: коли в кімнаті одночасно працюють і зволожувач, і кондиціонер, немає необхідності у відкритті вікон і дверей з метою провітрювання. Це зменшить ефективність роботи двох приладів, оскільки вони розраховані на експлуатацію з певним об'ємом повітряних мас. При вступі додаткових повітряних потоків ззовні, буде складно добитися від пристроїв підвищених показників продуктивності.


Venta – це рішення комфортного мікроклімату

 

Мойка повітря кращий спосіб створити здоровий мікроклімат


Зволожувач очисник повітря від німецького бренду Venta є одним з найпоширеніших універсальних помічників в процесі боротьби з сухими повітряними масами в закритих житлах. У асортименті компанії представлений великий вибір моделей, розрахованих на експлуатацію в різних за площею приміщення.


Зволожувач очисник повітря від німецького бренду Venta є одним з найпоширеніших універсальних помічників в процесі боротьби з сухими повітряними масами в закритих житлах. У асортименті компанії представлений великий вибір моделей, розрахованих на експлуатацію в різних за площею приміщеннях. у приладах допомагає користувачеві вручну встановити відповідний рівень вологості, який може варіюватися від 30 до 70%

• завдяки автоматичному регулюванню робочої швидкості вентилятора, вдається забезпечити оптимальну вологість – 50%

• наявність таймера, за допомогою якого відбувається автоматичне відключення приладу по витіканню певного тимчасового проміжку;
• використання функції «нічний режим», під час якої зменшується рівень шуму від роботи вентилятора, а також затемняється яскравість на дисплеї.
Відповідь на питання «що краще – кондиціонер або миття повітря» досить простий. У квартирі або у будинку влітку знадобиться використання усіх цих пристроїв, кожен з яких виконує певне завдання.


Мийка повітря, купити в Києві яку можна за демократичними цінами, додатково дозволяє очищати повітряні маси від пилу і всіляких алергенів. Усе це здійснюється за рахунок встановленої системи фільтрів. Тому при одночасній експлуатації кондиціонера і мийки в літній період вдається досягти наступних показників – оптимальна вологість, температура і наявність очищених повітряних мас в приміщенні.

Інші статті