15.01.2021

Кондиціонер або очищувач повітря проблема вибору

Настало довгоочікуване літо, якого всі чекали, замерзаючи тривалий час до цього! Разом з тим, прийшов закипаючий градусник, так температура за бортом перевищує 25 градусів за Цельсієм!
Організм в шоці - різкий перепад температур, люди різко мінімізували кількість одягу на своєму тілі – «привіт літо».
Крім того окремі системи нашого організму починають пристосовуватися до змін погоди, а людина шукає порятунок у вигляді кондиціонерів. Але мало хто замислюється про те, що різкий перепад температури тіла і зовнішнього середовища, що негативно позначається на самопочутті. Наприклад, температура нашого тіла становить 36,6 °С, людина вдихає повітря 16-18 градусів, а видихає все одно повітря 36,6 °С. Що відбувається в результаті цього повітрообміну?Людина попросту втрачає певну кількість тепла, що підриває імунітет і призводить до неочикуванних хвороб.

Крім того, кондиціонери знижують вологість повітря. Рідина при випаровуванні поглинає тепло, і ми отримуємо конденсат, який виводиться за допомогою дренажного шланга з приміщення. Навіть кондиціонер, має функцію зволоження, не впорається з поставленим завданням, так як з цим впорається і зволожувач очищувач повітря Venta

 

 


Для забезпечення оптимальної роботи кондиціонера варто дотримуватися кількох правил:


• своєчасно чистити фільтри;
• контролювати вологість повітря;
• варто враховувати розташування кондиціонера;
• не робити навпаки активної зони (частина приміщення, куди безпосередньо дме охолоджене повітря) дитяче ліжко або місце для ігор;
• варто іноді провітрювати приміщення;
• перш за все, використовувати плавне зниження температури при включенні кондиціонера.

Для порівняння візьмемо зволожувач повітря. Зволожувач і очищувач повітря Venta – це часте вологе прибирання у вашій квартирі, без застосування швабр, ганчірок і т. п.(тому не варто при уборі застосовувати хлорвмісні засоби, щоб не забруднювати повітря парами хлору). Це постійне джерело зволоження і очищення повітря в приміщенні. Вам не доведеться розставляти ємності з рідиною по всій квартирі і постійно їх поповнювати, розвішувати на радіатори простирадла - для того, щоб зволожити повітря.

Вибираючи необхідний і зволожувач очищувач повітря Venta, враховуйте площа приміщення, яку ви плануєте зволожувати. Крім того зволожуючи і очищаючи повітря, ви поліпшите стан свого організму, так як він не буде відчувати дискомфорт при перепадах температур за вікном. Адже вологість знижується як при високих температурах, так і при низьких, тобто ви можете використовувати його 24 години на добу, 7 днів в тиждень, 365 днів в році! Погодьтеся, вигідне вкладення коштів!


Варто відзначити, можна і потрібно застосовувати кондиціонери, щоб поліпшити температуру повітря, зробити її максимально комфортною для себе, але не варто забувати - вологість повітря повинна бути комфортна, уникайте понад сухого повітря!

 

Як змінюється вологість при роботі кондиціонера?

Існує помилкова думка, що в теплий період часу повітря в наших приміщеннях не потребує зволоження.

 Повітря не піддається осушення за допомогою батарей, конвекторів, а вологість сама регулюється через відкриті вікна. Все це так, проте, якщо ви користуєтеся кондиціонерами, то ця інформація саме для Вас!

За одну годину своєї роботи кондиціонер виводить з приміщення приблизно 1,5 – 2,5 літра вологи, конденсуючи її і виводячи в дренажний відвід або свою дренажну ємність.

За зниження вологості в приміщенні кондиціонер здатний працювати в наступних режимах:

• Підтримувати температуру в приміщенні на певному, заданому користувачем рівні.

• Постійно проводити охолодження приміщення.

• Обігрівати приміщення.

У всіх цих режимах відбувається осушення повітря, отже, збільшується ризик простудних захворювань в приміщенні, загострення сезонних алергій і хронічних захворювань дихальних шляхів. Вирішити цю проблему можна декількома способами:

1. Відкрити вікна, і вологість оптимізується, через деякий час. Однак, разом з вологістю в приміщенні зміниться температура повітря і тоді робота кондиціонера стає безглуздою. Крім того, при відкритті вікон в приміщення потрапляє пил і пилок з вулиці.

2. Придбати кондиціонер з функцією зволоження. Однак, зволоження – це не основна функція кондиціонера, і він не здатний забезпечити і підтримувати в приміщенні оптимальну, необхідну для здоров'я вологість повітря.

3. Придбати зволожувач повітря, який здатний підтримувати оптимальну вологість у приміщенні. Прилади Venta ідеально справляються з цим завданням. Працюючи за принципом «холодного випаровування» прилад не потребує контролю і регулювання рівня вологості, виключено освіта кальцієвого нальоту і перезволоження.


В ідеалі в приміщенні (це будинок або офіс) обов'язково наявність всіх перерахованих вище пристроїв: очищувача і зволожувача повітря, кондиціонери. А далі все вже залежить від клімату та екологічної обстановки у вашому регіоні.

Так ви запросто забезпечите навколишнє вас середу якісною вентиляцією, а разом з нею і якісним повітрям.


Інші статті