16.12.2020

Про продуктивність мийки повітря Venta

У нас час від часу запитують, яка продуктивність мийки повітря Venta, зокрема, яка кількість вологи вона випаровує за 1 годину роботи. Це питання є не зовсім коректним по відношенню до мийки повітря. Пояснимо, чому.

 

Мийка повітря Venta працює за принципом холодного випаровування, тобто вода випаровується природним способом. У природі повітря може насититися до певного рівня і цей рівень насичення також залежить від температури повітря, насичення вище цього рівня - це вже утворення туману. Мийка повітря випаровує воду природним чином і буде насичувати повітря вологою до відносної вологості, необхідної при даній температурі повітря в приміщенні. Це означає, що при різних вихідних умовах в приміщенні, кількість води що випаровується буде різним. Приміром, в зимовий період при температурі повітря на вулиці - 25 -30°С, повітря на вулиці буде дуже сухим*, восени в дощову погоду вуличне повітря буде вологішим, в приміщенні, в цей час, вологість повітря буде відповідною. Це означає, що в зимовий період при t -25 -30°С приміщенню необхідно поповнити більший обсяг вологи, ніж в осінній дощовий день, відповідно, в першому випадку мийка повітря випарує більше вологи , ніж у другому. На випаровування води в мийці повітря Venta також впливають робота опалювальних приладів, наявність в приміщенні паркетних підлог, дерев'яних меблів, тканин та книг. Чим сильніше гріють опалювальні прилади, тим сухіше повітря і тим більшу кількість води необхідно для поповнення втрат вологи. Наявність паркетних підлог і дерев'яних меблів, тканин і книг припускає більшу кількість вологи, для підтримки цих предметів інтер'єру в хорошому стані.

 

 

В зволожувачах повітря, що працюють з принципом примусового випаровування води (ультразвукові та парові) кількість вологи, що випаровується, регулюється людиною, наприклад 300 г/год - 550 г/год. У мийці повітря людина не може вплинути на кількість випаровуваної води, тому що, повторимося, це природний процес. Тому, нам незрозумілий параметр "Витрата води - 300 мл/год", який вказують в характеристиках виробники інших мийок повітря (конкуруючі виробники мийок повітря).

Більш правильним параметром, що характеризує продуктивність мийки повітря, на нашу думку, це повітряний потік, який пропускає через себе прилад. Наприклад, мийка повітря Venta модель LW15 має продуктивність повітряного потоку - до 2 м³/хв, за годину прилад пропустить через себе до 120 м³. При площі кімнати 15 м² і висоті стелі 2,75 м - обсяг приміщення становить 41,25 м³. Відповідно, за 1 годину повітря кімнати 2,9 рази (120 м³/41, 25 м³) Пройде через прилад. Іншими словами, за годину весь об'єм повітря в приміщенні очиститься і зволожиться тричі, пройшовши через прилад.

 

Також, іноді виникає питання, на скільки вистачить води в піддоні приладу. Виробники мийки повітря Venta розрахували обсяг піддону таким чином, що, якщо прилад правильно підібраний під об'єм приміщення, то навіть при найнижчій початкової вологості, кількості води в піддоні вистачить на добу. При більшій початкової вологості, води може вистачити на кілька днів.

Ультразвукові та парові зволожувачі повітря вимагають наявності гігрометра, керуючого роботою зволожувача, інакше вони будуть працювати безперервно, нагнітаючи вологість приміщення до 80-90%, що призведе до парового ефекту, в кімнаті можуть з'явитися такі неприємні побічні ефекти, як цвіль і конденсат. Мийка повітря Venta не вимагає наявності гігрометра, тому що повітря в приміщенні насичується саме тим обсягом вологи, який він може увібрати при поточній температурі повітря в приміщенні.

* - близько 0,2 г/м³, при вологості 40%, для порівняння, в приміщенні при такій же вологості і температурі повітря +25°С міститься близько 9,2 г/м³

 

Рекомендуємо, для розуміння термінів і взаємозв'язку між вологістю і температурою повітря, прочитати сторінку на нашому сайті: Фізика зволоження повітря

Інші статті