05.02.2021

Оптимальна вологість повітря міфи

Показники вологості в приміщенні змінюються в залежності від пори року і температури в цілому. Оптимальна вологість повітря в квартирі в зимовий сезон повинна варіюватися від 30 до 45%, а влітку становить - від 60 до 65%. Норма рівня вологості відповідно до Держстандарту становить близько 50-55%. Це нормальні умови для дорослої людини і дитини.

Однак існує 5 основних міфів, які стосуються комфортних умов в будинку для всіх членів сім'ї.


Міф № 1

"Будинки нормальна вологість. Додаткове зволоження не потрібно"Закриті вікна в зимовий період, постійно працює кондиціонер, радіатори опалення, погана вентиляція - все це призводить до того, що в квартирі застоюються сухі повітряні маси. Навіть якщо Ви не користуєтеся кондиціонером і у Вас відмінна вентиляція в будинку, а провітрювання кімнат в літній сезон відбувається регулярно, взимку кожен з нас користується різними джерелами тепла. Вони є одними з найголовніших ворогів вологих повітряних мас.

Міф № 2

"Досить провітрити приміщення, щоб піднялася вологість повітря"Абсолютна і відносна вологість - важливі показники, які залежать від клімату і погодних умов. Наприклад, тепла зима з достатньою кількістю дощів і відлигами дозволяє підтримувати необхідний баланс вологи в будинку при регулярному провітрюванні. Однак з настанням морозів повітряні потоки стають суші, так як в результаті негативної температури кількість пари в повітряних масах значно зменшується, а надлишок осідає у вигляді інею.

Якщо в таку погоду провітрювати житлові приміщення, то показники вологості не збільшуються, а, навпаки, зменшуються. Адже зовні повітря сухіше, ніж в квартирі.

Міф № 3

"Досить залишити на радіаторі опалення вологу тканину або встановити акваріум, щоб в кімнаті був нормальний рівень вологості"Незважаючи на те, що ці два способи дійсно працюють, вони мають два основних мінуса, про які важливо пам'ятати заздалегідь:

  • Якщо мова йде про великий житлової площі, де досить сухі повітряні маси, волога тканина буде швидко висихати. Чим сухіше повітря, тим набагато швидше відбувається процес випаровування. Тому Вам потрібно постійно стежити за тим, щоб тканина залишалася вологою. В результаті даний спосіб працює тільки тоді, якщо в квартирі знаходяться мешканці, які можуть постійно змочувати тканину водою. За акваріумом потрібно організувати постійний догляд, що також потребує Вашого вільного часу і уваги.
  • Ще один мінус полягає в тому, що волога тканина і акваріум не зможуть контролювати необхідний рівень вологи, а це може привести до перезволоження повітряних потоків.

В такому випадку, позбавляючись від проблеми сухого повітря, Ви отримуєте іншу: від перезволоження в квартирі з'являється грибок і цвіль.

Міф № 4

"Рекуператор (проветриватель / брізер) замінить всі можливі кліматичні прилади, в тому числі і зволожувач повітря"
Під рекуператором прийнято розглядати теплообмінник, завдання якого полягає в використанні теплоти виходять назовні газів для підігріву входять. Однак така конструкція не зможе повністю замінити зволожувач і очищувач повітря з кількох причин:

    • Пристрій не має можливості вимірювати показники сухих / вологих повітряних потоків.
    • У процесі роботи вентилятора в приміщенні відзначають значний шум, тому така конструкція не підходить для спальні.

Щоб забезпечити ідеальну циркуляцію повітряних мас, важливо знайти правильне місце установки рекуператора.

Міф № 5

"Кондиціонер з функцією зволоження повітря замінить зволожувач повітря"Великий модельний ряд кондиціонерів дозволяє покупцям підібрати абсолютно будь-яку модель, яка відрізняється своїм функціоналом. Вивчаючи основні міфи і реальності, відзначають досить поширена помилка: кондиціонери можуть замінити зволожувач.

Почнемо з того, що головна функція кондиціонера полягає в підтримці оптимальних температурних показників в приміщенні, а функція зволоження є додатковою. Зволожувач-очищувач, навпаки, покликаний підтримувати оптимальні показники вологості. Кожен з приладів «на відмінно» справляється зі своїми головними завданнями.

Крім того, за кондиціонером необхідно організувати регулярний догляд. В іншому випадку техніка досить швидко вийде з ладу. Кондиціонер відноситься до кліматичного обладнання, яке знаходиться у визначеній кімнаті. Таким чином, зволоження відбувається виключно в одному приміщенні. Очищувач-зволожувач повітря можна переносити з однієї кімнати в іншу. У результаті В усьому домі буде зберігатись оптимальна вологість і сприятливий мікроклімат.

Прилад, який вирішить проблему сухого повітряЗволожувачі та очищувачі повітряних мас від німецького виробника Venta ‒ це високоякісні прилади, покликані допомогти людям боротися з проблемою сухого повітря. Кожна з представлених моделей розрахована для певного приміщення, тому під час покупки варто звернути увагу на площу кімнати.

У продажу представлені побутові та промислові прилади, кожен з яких відрізняється своїми розмірами, дизайном і продуктивністю в цілому.

Основні переваги:

  • В якості фільтра використовується очищена вода, яка затримує найдрібніші частинки пилу і інші алергени. В результаті зволожувач виконує ще одну важливу функцію ‒ очищення повітряних потоків.
  • Відсутність конденсату або «калюжки» біля приладів.
  • Компактні габарити і мобільність.
  • Застосування технології холодного випаровування.

Купити зволожувач-очищувач повітря можна для квартири, заміського будинку, офісних приміщень. Якщо додатково скористатися спеціальними добавками Venta, вдається дезінфікувати повітряні маси у закритих приміщеннях.

Інші статті