24.02.2021

Топ 10. Питань про вологість повітря

Оптимальна вологість повітря робить прямий вплив на людський організм, на кімнатні рослини, на стан дерев'яних меблів. Недостатній рівень вологості негативно позначається на самопочутті усіх мешканців будинку і квартири. Для підтримки відносної вологості повітря, незалежно від температури за вікном, потрібно буде скористатися спеціальними приладами – миття.
В результаті навіть в закритому приміщенні вдасться створити сприятливий мікроклімат. Але відмічають найпоширеніші питання про вологість, отримавши відповіді, на які можна точно зрозуміти, як правильно створити затишок у власній квартирі або у будинку.


Чому сухе повітря робить негативний вплив на слизові оболонки?

 


Слизові оболонки виконують функцію головного бар'єру в організмі людини, затримуючи усі віруси, бактерії і алергени і не дозволяючи їм проникнути всередину. Проте наявність сухого повітря призводить до того, що слизові оболонки пересихають і перестають справлятися зі своїми захисними функціями.
Пересохлі стінки слизових оболонок більше не можуть затримувати бактерії і віруси, які вмить потрапляють в наш організм. В результаті збільшується ризик захворіти простудними захворюваннями, відмічають загострення хронічних захворювань.


Який прилад використовується для виміру рівня вологості?

 


Щоб дізнатися більше про вологість повітря в певній кімнаті, потрібно буде скористатися спеціальним приладом, який називається гігрометром. Якщо такого приладу немає під рукою, можна скористатися наступним способом:
• Наберіть повну склянку і поставте її в холодильник, охолоджуючи до 3-5 градусів.
• Залиште склянку в кімнаті чимдалі від джерел тепла.
Якщо по витіканню 5-10 хвилин на зовнішніх стінках зникнуть краплі води, означає повітря в приміщенні сухої. Якщо конденсат не випарується, означає вологість знаходиться в нормі. Якщо краплі починають рясно стікати по стінках вниз, означає в приміщенні надмірна вологість повітря.


Відносна і абсолютна вологість: що це?

 


Абсолютна вологість повітряних потоків – маса водяної пари, що міститься в 1 м3 повітря.
Під відносною вологістю прийнято розглядати відношення маси водяної пари, яка міститься в 1м3, до їх максимально допустимого об'єму.
Організм людини відчуває відносну вологість повітря, що впливає на швидкість випару вологи.
Ще одна важлива характеристика вологості повітряних мас – це точка роси. Під нею прийнято розглядати певну температуру повітря, в результаті якої при конкретному рівні абсолютної вологості і тиску вдається досягти 100yой відносній вологості.
Таким чином, це точна температура, коли повітряні маси можуть отримати необхідне насичення вологою. При розрахунку точки роси важливо враховувати атмосферний тиск і показники абсолютної вологості в даний момент.


Яка шкода від перезволожених повітряних мас?


Далеко не завжди погане самопочуття пов'язане з пересушеними повітряними потоками, іноді це стосується щедрого перезволоження. Якщо вологість повітря більше 60отмечают сприятливі умови для активного розмноження пилових кліщів. У такому мікрокліматі також відмічають загострення алергічних захворювань, трапляються астматичні напади.
Чим більше вологи в повітряних масах, тим набагато краще себе відчувають пилові кліщі, які є одними з головних збудників алергії.
Без яких двох приладів не обійтися в квартирі для контролю за оптимальним мікрокліматом?
Контролювати вологість необхідно в усіх житлах, а тому в кожній квартирі або у будинку має бути гігрометр і кімнатний термометр :
• Оптимальна температура повітря у будинку може варіюватися від 18 до 22 градусів.
• Оптимальні показники вологості складають близько 40-60.
Особливо важливе дотримання таких показників для алергіків, астматиків, а також для людей, які чутливі до різких змін погоди за вікном (метеозалежні люди).


Що станеться, якщо вологість в повітрі досягне 100%?


Якщо вологість повітря складає 100##$;ndash; це означає, що потоки повітря містять в собі занадто велику кількість водяної пари. Така кількість перевищує допустимі норми. В даному випадку повітря більше не може прийняти водяну пару, а випар води вважається неможливим.
Зі зменшенням показників відносної вологи збільшується об'єм води, який може конденсуватися до стану пари. Таким чином, збільшується швидкість випару цієї рідини.


За якими ознаками можна зрозуміти, що у будинку занадто пересушені повітряні маси?


Навіть за відсутності гігрометра можна визначити, яка приблизно вологість повітря в житлі. Про це підкажуть кімнатні рослини, листя яких починає поступово скручуватися, а кінці підсихати.
Крім того, слід звернути увагу на власне самопочуття. Часто при сухих повітряних потоках відмічають:
• різкі напади кашлю;
• сухість шкіри на руках, особі;
• пересихання в горлі, першение;
• постійні запаморочення.
Ознаки сухого повітря помітні навіть на дерев'яних предметах меблів, які починають зсихатися, розтріскуватися. Відмічають регулярні статичні розряди.


Для чого робити зволоження повітря в комп'ютерних залах?

 


У таких приміщеннях відмічають регулярне скупчення електростатичних зарядів, які при недостатній вологості повітряних потоків заряджаються набагато сильніше і швидше. Найчастіше це відбувається взимку, коли відносна вологість повітря досить низька. Це здійснюється в результаті роботи всіляких джерел тепла.
У комп'ютерних залах рекомендується підтримувати оптимальний мікроклімат для роботи: температура повітря 23 градуси, а показники вологості – від 45о 60/p>Необхідність в підтримці оптимального рівня вологості виникає упродовж усього року. Це стосується жител (квартири, приватні і заміські будинки), а також виробничих підприємств, офісних кабінетів.
Для того, щоб регулярно підтримувати сприятливий мікроклімат в закритому приміщенні, необхідно скористатися зволожувачами-очисниками повітря. Представлене сучасне миття допоможе створити і підтримувати нормальні умови для усіх членів сім'ї. Особливо важливо боротися з сухими повітряними масами в дитячій, оскільки організм малюка ще не зміцнів і легко піддається негативному впливу різних бактерій.

Інші статті