Venta-Luftwäscher GmbH розробила
зволожувач-очищувач повітря
більше 30 років тому

Эксклюзивный дистрибьютор
Venta-Luftwäscher GmbH в Украине

Топ 10. Найпоширеніші питання про вологості повітря

Затишна атмосфера в будинку або в офісі багато в чому залежить від створеного клімату. Представлені кліматичні умови залежать від температури і вологості. Саме тому дані показники необхідно контролювати з застосуванням допоміжних приладів.

Від цих параметрів залежить здоров'я кожного з членів сім'ї, їх самопочуття. Адже у випадку з підвищеною вологою в кімнаті може утворюватися грибок, а при зниженій – пересихають слизові, що підвищує ризик підхопити простудні захворювання.

Все про вологості

Запитання

Яка нормальна вологість для людини?
Як показники вологи повітряних потоків залежать від температури?
Як підвищити показники вологості в приміщенні?
Якою повинна бути вологість за рекомендаціями доктора Е. О. Комаровського?
Як виміряти вологість повітря в домашніх умовах?
Як впливають параметри мікроклімату на здоров'я людини?
Чому взимку висока вологість?
Що буде, якщо показники вологи повітряних потоків будуть 100%?
Скільки води в повітряних потоках при 100% вологості?
Яка нормальна волога для вуличних повітряних потоків?

Яка нормальна вологість для людини?

Прилади Venta (Вент) для будь-якого інтер'єру

Відносна вологість повітря в приміщенні в холодні сезони варіюється від 30 до 45%, а в літній період – від 30 до 60%. Однак за порадою фізіологів в квартирі рекомендується підтримувати абсолютну вологу близько 40-60%, незалежно від погодних умов за вікном.

30% – це нижня межа, яка багатьма відчувається, як сухі повітряні потоки з усіма своїми негативними наслідками. Додатково можна використовувати зволожувач, який допоможе підвищити показники до 40-70% – це норма для хорошого розвитку кімнатних рослин і самопочуття всіх мешканців.

Як показники вологи повітряних потоків залежать від температури?

Обсяг водяної пари в повітряних потоках безпосередньо залежить від температурних показників: чим вище показники на термометрі, тим більше вологи. Кількість вологи в цих потоках варіюється з урахуванням відразу декількох величин:

Вологовміст має демонструвати, кількостей пара, що міститься в одному кілограмі повітряних потоків. Незалежно від цього, вологовміст не може продемонструвати, наскільки ці потоки в приміщенні вологі або сухі.

Визначити цей фактор допомагає відносна вологість повітря для людини. Такий показник відповідає вологи, що міститься в потоках до максимальній кількості вологи, що знаходиться в повітряних потоках при певній температурі.

наприклад, при температурі +20 градусів і відносній вологості 50% у повітряних потоках знаходиться 8,7 м пара – це 50% від допустимої кількості (14,7 м), яке б могло бути. Зі зменшенням температури обсяги пара помітно зменшується.

Як підвищити показники вологості в приміщенні?

вологість в приміщенні оптимальна

Для підвищення рівня вологи в приміщенні деякі власники квартир, офісів та будинків вдаються до різних методів: кімнатні рослини, склянки з водою, розставлені по всьому будинку. Але перевірений варіант – це зволожувач повітря або мийка повітря. Цей прилад працює без перерви, дозволяючи створювати в квартирі необхідний і корисний мікроклімат для людей, тварин і кімнатних рослин.

Одним з головних переваг такого пристрою є відсутність фільтрів. Замість цього застосовують очищену воду. Завдяки цьому повітряні потоки не тільки зволожуються, але і додатково очищуються.

Якою повинна бути вологість за рекомендаціями доктора Е. О. Комаровського?

Зволоження повітря по рекомендації лікарів

Популярний лікар стверджує, що комфортна вологість повітря у квартирі повинна варіюватися в межах від 50 до 70%. Повітряні потоки, які людина видихає, мають температуру тіла і вологу близько 100%. Пам'ятайте про те, що чим сухіше вдихувані потоки, тим більше рідини витрачає людський організм на їх процес зволоження. Такі втрати води негативно позначаються на роботі імунної системи, у тому числі – її захисної функції. Особливо це варто пам'ятати в період опалення, коли повітряні потоки пересушується різними опалювальними приладами.

Як виміряти вологість повітря в домашніх умовах?

Прилад для вимірювання вологості повітря

Дізнатися, чи потрібно зволожувач мийка повітря, можна після вимірювання рівня вологи. Це можна зробити декількома способами:

Ще використовують термометр, коли спочатку вимірюють температуру, а потім обмотують головку приладу мокрою марлею і знову роблять замір. Отримані результати розраховуються за певною формулою.

Як впливають параметри мікроклімату на здоров'я людини?

Підвищене зволоження повітря у приміщенні призводить до утворення грибка і активному поширенню різних мікробів. Це стає причиною алергічних реакцій, постійних головних болів, бронхіту, отиту.

Знижена волога призводить до швидкого пересихання слизових оболонок дихальних шляхів, в результаті чого всі внутрішні органи стають вразливими до негативного впливу ззовні. Працюючи в такій кімнаті, людина може швидко відчути втому і сонливість.

Чому взимку висока вологість?

Перебуваючи в кімнаті людина впливає на природний баланс вологи. У літній сезон це практично непомітно, але взимку все зовсім інакше. Адже в процесі нагріву вуличних потоків з допомогою опалювальних приладів нормальна відносна вологість повітря помітно зменшується. Це пояснюється тим, що кількість вологи під час нагрівання практично не змінилося, а здатність повітряних потоків поглинати вологу – збільшується разом з підвищенням температурних показників.

Що буде, якщо показники вологи повітряних потоків будуть 100%?

Комфортна вологість для людини не повинна перевищувати позначку в 70%, але що буде, якщо цей показник зросте до 100%?

Це означає, що у повітряних потоках знаходиться величезна кількість водяної пари та більше повітря не може прийняти його. Простіше кажучи, випаровування води залишається неможливим процесом. Чим нижче показники відносної вологи, тим більша кількість води може перейти в стан пари і, тим вище швидкість випаровування.

Скільки води в повітряних потоках при 100% вологості?

Нормальна вологість повітря на вулиці дозволяє створити ідеальний мікроклімат в приміщенні. Адже цей показник безпосередньо залежить від температури за вікном. Згідно встановленим нормам при 100%-ной вологи у повітряних потоках міститься 588 г на 1 м3. Це максимальний показник, який тільки може бути.

Яка нормальна волога для вуличних повітряних потоків?

Більшість міських жителів використовують всілякі зволожувачі повітря, вибір в Україні яких досить великий. Однак важливо враховувати нормальні показники вологи на вулиці. Це особливо потрібно під час використання кліматичної техніки, яка здійснюється забір повітряних потоків з вулиці.

При плюсовій температурі відносна волога становить близько 80-90%. Як правило, такі результати були помічені, коли за вікном зберігалася температура від -5 до +10 градусів.

Якісний зволожувач повітря, види якого дозволяють власникам квартир підібрати ідеальне рішення для будь-якого приміщення, допомагає створити необхідний мікроклімат всередині будинку. Таким чином, незалежно від вуличної температури, в квартирі завжди буде зберігатися оптимальна волога. Саме це і вважається запорукою міцної імунної системи для дорослих і дітей, що виключає часті захворювання простудного характеру.

Профиль Venta в Google+Перейти до списку статтей