Сезон лісових пожеж і якість повітря

В спекотну і суху погоду традиційно починається сезон лісових пожеж. Ліси сьогодні покривають більше 3 мільярдів гектарів земної поверхні, і вплив їх на людину величезна. Не дарма кажуть, що ліси - легені планети. Дерева забезпечують природне очищення повітря. Але лісові пожежі не тільки гублять дерева (тобто знищують природні очисники повітря), а й завдають шкоду екології викидами продуктів горіння.
Причини лісових пожеж
Основна причина пожеж в лісах - людина. Чи не загашені багаття, кинутий в суху траву недопалок в поєднанні з високою температурою - сприятливе середовище для загоряння на великій площі. Пожежа може початися і від дитячих ігор з вогнем. Іноді пожежі виникають через кинутих в лісі пляшок або осколків. На сонячному світлі вони діють як лінзи, фокусуючи сонячне проміння. Рідше пожежі можуть виникнути від іскри з вихлопної системи машини, удару блискавкою.
Як лісові пожежі впливають на якість повітря?
Через пожежу в лісі атмосфера наповнюється забрудненими продуктами піролізу матеріалів, вуглекислим газом, а кисень - вигоряє. У повітря потрапляють шматочки сажі, які складаються з частинок неповного згоряння дерева і вуглекислого газу. Також в атмосферу потрапляють різноманітні органічні продукти, зокрема, фенол (він має канцерогенні і мутагенні властивості). Тонна згорілого дерева - це 16 кілограм частинок диму. У димі містяться тверді частинки (зола і сажа) і ефірні масла. Лісові пожежі називають другим за небезпекою (після океану) джерелом викидів в повітря хлорорганічних сполук (зокрема, хлористого метилу). Через задимленість знижується кількість вологи в атмосфері. Справа в тому, що тепле повітря (а при пожежах воно нагрівається) поглинає вологу. Через це не випадає роса. Дихати сухим повітрям для здоров'я небезпечно.
Пожежі чинять негативний вплив не тільки на якість повітря, але і на атмосферу, воду, грунт, біосферу. Після пожежі ліс відновлюється дуже довго, новим деревам потрібно кілька десятків років, щоб вони змогли стати повноцінними очисниками повітря і наповнювали атмосферу киснем.
Як убезпечити себе
Лісові пожежі небезпечні не тільки в епіцентрі вогню. Жителі населених пунктів, розташованих навіть досить далеко від місця загоряння, сильно від них страждають. В першу чергу тому, що вітер переносить повітряні маси і часом задимлення повітря в містах помітно неозброєним оком.
При задимлення бажано виїхати з міста. Але якщо такої можливості немає, прочитайте кілька порад про те, як убезпечити себе.
1. Не відкривайте вікна. Провітрювати кімнату фахівці рекомендують вночі - та й то ненадовго;
2. Кожен день робіть вологе прибирання будинку;
3. Частіше приймайте душ (кілька разів на день);
4. Обмежте час перебування на вулиці та фізичне навантаження;
5. Постарайтеся відмовитися від куріння і спиртного;
6. У раціон варто додати кисломолочні продукти, пити підсолену воду;
7. При появі симптомів отруєння - кашель, задишка - відразу зверніться за медичною допомогою.
8. Використовуйте будинку і в офісі очисники зволожувачі повітря Venta.
Очищувач повітря здатний очищати повітря від різних токсичних домішок, серед яких і чадний газ, і продукти горіння. Вони допомагають і позбутися від неприємного запаху гару. Сучасні прилади повністю знищують шкідливі частинки і продукти горіння, не виказуючи на виході озон або інші продукти переробки. Це дозволяє використовувати їх в приміщенні і в той час, коли в ньому знаходяться люди. Крім того, сучасний очищувач повітря Venta здатний на 100% знезаразити повітря в приміщенні.

В будинках корисно також мати зволожувачі та очищувачі повітря. Ця техніка зараз цілком доступна за ціною. Якщо ж у вас є діти - вони вам життєво необхідні, адже імунна система і органи дихання малюків схильні до негативного впливу навколишнього середовища.
Кращий спосіб знизити негативний вплив на екологію лісових пожеж - знизити кількість лісових пожеж. Оскільки найчастіше вони виникають саме з вини людей, це в наших силах.