18.01.2021

Синдром сухого ока симптоми

Синдром сухого ока - досить поширене явище в сучасному світі. Статистика говорить, що близько 20% населення Землі відчуває подібний дискомфорт. Якщо раніше, в силу вікових змін, цього були схильні люди віку 45 , то зараз, у зв'язку з рядом причин, частими гостями офтальмологів є люди молодших вікових груп.
Синдрому сухого ока характерно недостатнє вироблення слізної рідини, яка в свою чергу, повинна в достатній мірі зволожувати роговичную оболонку, забезпечувати захист очного яблука від пилу і алергенів і транспортувати речовини необхідні для харчування і загоєння тканин.

Спостерігається сльозотеча на вітрі? Постійно трете очі, відчуваючи щось чужорідне? Відчуваєте погіршення зору або розмитість? Сухість, печіння і почервоніння – часті ваші компаньйони? Якщо хоч одне «так» промайнуло у вашій голові після перерахованих вище питань – тоді ви точно в групі тих, хто зіткнувся з синдромом сухого ока!

Давайте розбиратися, що ж є причинами виникнення синдрому сухого ока!1. Рідкісне моргання (при роботі за комп'ютером, читанні, перегляді телевізора);

2. Використання контактних лінз;
3. Перебування на відкритому повітрі;
4. Перебування в приміщенні, де використовуються кондиціонери або інші пристрої, які сушать повітря;
5. Прийом гормональних препаратів - так само негативно може позначитися на вироблення сльози;
6. Нестача вітаміну А (морква, брокколі, печінка) і Омега-3 (горіхи, риба, рослинні олії).

 

Профілактичні заходи

Наприклад:

• стежте за вологістю повітря, не даючи кондиціонеру або опалення її пересушувати. Окремо вам допоможе зволожувач повітря VENTA (з додатковою функцією очищення), його наявність забезпечить приміщення збалансованим повітрям і необхідною, нашому організму, вологістю;


• уникайте шкідливих звичок;

• розташовуйте монітор нижче рівня очей (але не занадто низько), ваша постава вам скаже спасибі, а очі, якщо дивитися вниз зволожуються краще, ніж дивитися вгору.

• якщо відчуваєте втому - відпочиньте і зробіть невелику гімнастику для очей. Часто поморгайте і закрийте очі на кілька секунд, обертайте очними яблуками за годинниковою стрілкою і проти, переводите погляд з далекого предмета на ближній. Подібна розминка підтримає очі в тонусі і відверне їх від тривалої концентрації!

Застосування штучних крапель і мазей - краще залишити на крайній випадок і тільки після відвідування офтальмолога. Як правило, даного синдрому супроводжує погана екологічна обстановка, яку ми все ж можемо покращити своїми силами хоча б на рівні наших звичок!
Дотримуючись перелічених вище профілактичних заходів, ви з легкістю можете зняти зайве навантаження з очей, без застосування окулярів, лінз і препаратів.


Часто вирішення проблеми криється на поверхні і як показують практика - це поверхня складається з двох елементів: надмірне використання «розумних машин», яке можна зменшити або розбавити гімнастикою і вологість повітря, яку можна регулювати за допомогою зволожувача повітря VENTA.

БЕРЕЖІТЬ органи чуття наші власні невідновлювані ресурси організму, які не купиш і не повернеш!


Інші статті