03.02.2021

Зволоження повітря в музеях, галереях і антикварних магазинах

При зберіганні старовинних речей, антикваріату і інших витворів мистецтва потрібно буде зберігати у будівлях певну вологість повітря. Щоб зберегти вологість в салонах, будинках, квартирах або магазинчиках, прийнято використати спеціальні сучасні зволожувачі повітряних мас.
Одним з найпопулярніших вважаються прилади від німецької компанії Venta, які часто встановлюють в галереях і антикварних магазинах. Це пояснюється тим, що рівень вологості в приміщеннях постійно міняється під активною дією різних чинників :
• В період проливних дощів на вулиці і у будівлі відмічають підвищення рівня вологи.
• Влітку в період сильної жари і під час роботи опалювальних приладів відмічають різке зменшення вологості.
Всілякі предмети з дерева, картини, експонати з полотен, тканин, паперу і фарб відрізняються наявністю гігроскопічних характеристик. Це означає, що вони вмить реагують навіть на незначні зміни вологості. Тому зволоження повітря в музеях є важливою і обов'язковою процедурою.
При збереженні цього рівня до 50дается зменшити електростатичний заряд різних предметів мистецтва. Таким чином, на їх поверхні збирається мінімум пилу. Тому вдається збільшити інтервали для проведення регулярного прибирання в кімнатах.


Негативна дія підвищеної і зниженої вологості

 


Підтримка хорошого рівня вологості позитивно впливає на антикваріат, грає особливу роль в процесі правильного зберігання таких цінних речей.
Якщо недостатньо зволожувати повітря в приміщенні або, навпаки, перезволожувати повітряні маси, можна зіткнутися з такими поширеними проблемами:
• Біологічні дії – це стосується активної діяльності всіляких грибків і комах.
• Фізичні дії – відбувається деформація картин і інших експонатів, відмічають утворення тріщин на полотнах.
• Хімічні дії – відмічають постійне запітніння стекол, появу корозії на металевих виробах, втрату насиченого колірного відтінку у деяких фарб, зміна зовнішнього вигляду окремо взятих матеріалів.
У разі інтенсивного зволоження повітряних потоків відбувається деформація дерев'яних конструкцій, експонатів з пергаменту, текстилю або натуральної шкіри. Усі предмети з срібла набувають темного відтінку. При недостатньому рівні вологи дерево і інші матеріали зсихаються, що стає причиною появи тріщин на поверхні.


Технологічні норми для музеїв


Головне правило при зберіганні усіх виробів – це дотримання конкретного режиму температурної вологості в усіх приміщеннях, а також сховищах.
У вказаних нормах строго прописані певні умови для всіляких старовинних речей і предметів :
1.Температурні показники можуть коливатися від 16 градусів (у зимовий період) до 24 градусів (у літній період). Проте найбільш оптимальною вважається температура в діапазоні 18-22 градуси.
2.Показники відносної вологості мають бути в межах 55. Допустимо незначне зміщення показників на 5 сторону пониження або підвищення вказаної норми.
Особливо важливо підтримувати оптимальний мікроклімат в період опалювання. Це стосується залів, де не працюють вентиляційні установки і відсутнє кондиціонування.


Очищення повітряних мас від різних забруднень

 


Склад повітряних потоків має прямий вплив на якість музейних експонатів. У мегаполісах повітря забруднене всілякими газами (у тому числі і вихлопними), дорожнім пилом і димом від вогнищ, промислових підприємств. Усі ці забруднення проникають у будівлі через віконні і дверні отвори.
Якщо музеї знаходяться недалеко від фабрик і заводів, предмети мистецтва підпадають під вплив хлору, пари соляної кислоти. Крім того, особливої шкоди завдають аерозолі – це мікроскопічні тверді частки. Вони відрізняються легкою вагою, а тому можуть зависати в повітрі в нерухомому стані.
Щоб позбавитися від усіх вищеперелічених забруднень, потрібно буде встановити очисник-зволожувач, який справляється з очищенням повітряних потоків. Завдяки фільтрам, усі частки (великі, дрібні) осідають в резервуарі з водою.


Venta – краще рішення приміщень з антикваріатом


Щорічно власники магазинів, де продаються антикварні речі, предмети, а також музеїв і картинних виставок намагаються боротися з недостатнім або, навпаки, занадто високим рівнем вологості. Завдяки продажу спеціальних зволожувачів, вдається вибрати і купити в Україні високоякісні прилади. Особливою популярністю в інтернеті користується продукція Venta – прилади, здатні виконувати відразу декілька важливих функцій : зволоження і очищення повітря.
На сьогодні все більша кількість власників галерей віддає перевагу саме таким приладам за рахунок їх достоїнств:
• Зрозумілий і простий спосіб управління, завдяки W - Fi функції. В результаті управляти приладом можна за допомогою додатка на власному смартфоні (на Android і iOS). Тому користувачеві вдається регулярно стежити за фіксованими робітниками показниками.
• Навіть при переконливих показниках потужності зволожувач і очисник повітря забезпечує тиху роботу, без стороннього шуму.
• Високоякісне і ефективне очищення повітряних потоків від часток розміром до 0,07 мікрон.
Одним з головних достоїнств енергоефективних систем зволоження вважаються їх мінімальні експлуатаційні витрати. Це простим сервісним обслуговуванням навіть в результаті регулярного використання. Таким чином, в приміщенні вдається підтримувати оптимальний мікроклімат, незалежно від погодних умов за вікном.


Чому прилади Venta


Компанія-виробник Venta використала всілякі інноваційні технології, принципи і методи, щоб очищення повітря проходило на вищому рівні. Великий асортимент всіляких моделей дозволяє кожному покупцеві підібрати ідеальне рішення з урахуванням габаритів приміщення, де вони експлуатуватимуться.
Сучасні очисники-зволожувачі дозволяють з легкістювпоратися від неприємних запахів за рахунок застосування фільтрів – гігієнічних дисків, з використанням посріблених містких контейнерів і наявністю гранульованої іонообмінної смоли.
В результаті постійного потоку великої кількості відвідувачів в музеях збільшуються первинні показники вологості і забрудненості. За рахунок використання потужних приладів від компанії Вента вдається очистити повітря в кімнатах і підтримувати оптимальний мікроклімат впродовж 24 годин (безперервна робота).
Адже основна мета власників і працівників музею або антикварного магазину полягає в створенні і підтримці сприятливих умов для зберігання різних предметів старовина, яка вважається дорогими і історично важливими екземплярами. Важливо, щоб усі рідкісні екземпляри зберегли свій колишній зовнішній вигляд.
Завдяки тому, що сучасні моделі зволожувачів від німецького бренду укомплектовані сучасними сенсорними екранами з підсвічуванням, можна з особливим комфортом управляти приладом і відстежувати:
• вибраний режим швидкості вентилятора;
• міра забрудненості повітряних мас в кімнаті і рівень їх зволоженості;
• раніше вибрані програми.


Багатофункціональний зволожувач-очисник повітря від компанії Venta спочатку був розроблений для підтримки якісних кліматичних умов, за рахунок яких вдається забезпечити тривале зберігання всіляких витворів мистецтва.

Інші статті