18.01.2021

Зволожувач повітря для музичних інструментів

Віолончель, скрипка, контрабас або піаніно: для одних музичні інструменти - просто пристрасть, для інших - вірні супутники в студії і на сцені. Вони супроводжують музиканта багато років - іноді навіть протягом усього життя. Тому, не дивно, що власники дуже дбайливо ставляться до своїх інструментів. Сумлінний догляд за улюбленими інструментами, само собою, обов'язковий. Це непросте завдання. Неважливо, чи то віолончель, контрабас або піаніно: музичні інструменти особливо чутливі до кліматичних умов приміщення - таким, як різниця температур або відносна вологість повітря. Щоб дуже дорогі музичні інструменти давали якісний звук максимально довгий час, вони повинні зберігатися в ідеальному кліматі в приміщенні. Однак взимку, під час опалювального сезону, повітря пересихає, і це сухе повітря приміщення може тривалий час шкодити інструментам.

 

Коли власний інструмент звучить фальшиво

 

Через сухе повітря страждають не тільки струни Ваших інструментів, а й дерев'яні деталі та лак, що їх покриває. Корпуси таких струнних інструментів, як наприклад гітари, робляться з тонких дерев'яних дощок, тому днище, дека і гриф дуже чутливо реагують на температурні коливання і зміни вологості повітря. Якщо вологість повітря дуже висока в приміщенні, склейка ретельно з'єднаних дерев'яних деталей може руйнуватися. Якщо вологість занадто низька, утворюються тонкі тріщини, як правило, в лаку.

Перші зміни в інструменті часто звертають на себе увагу фальшивим звучанням. Інструмент виглядає раптово чужим, гриф вже не так добре лежить в руці, або звучить інакше. Це - перша ознака пошкоджень на основі несприятливих кліматичних умов у приміщенні!

“Правильно зволожене повітря важливе для дорогих музичних інструментів. Я купив собі мийку повітря Venta і дуже задоволений цим. Перш за все тому, що вона дуже гігієнічна і не вимагає догляду. Я охоче раджу цей вид зволоження повітря.”

Професор Юстус Франц, Гамбург.

 

 

Правильна вологість повітря або загибель інструменту?

Але чому інструменти так сильно залежать від вологості повітря? Причина цього полягає, перш за все, у властивості матеріалу: Деревині. Це живий матеріал, який реагує на те, що його оточує. Навіть якщо дерево, з якого робилися, наприклад, піаніно або гітара, було повалено півстоліття назад і деревина була висушена десятиліттями. При зростаючій вологості повітря вона розширюється, при сухості - стягується. Ці зміни відображаються не тільки на звучанні, але й на вигляді. Якщо гітара або бас зберігаються при занадто низькій вологості повітря, гриф та корпус втрачають форму. Якщо провести пальцем по деревині, поверхня виявиться незвично грубою на дотик. Лади різко виступають - безсумнівна ознака дуже слабкого зволоження. Тепер Ваш інструмент потребує догляду та оптимальної вологості повітря.

“Де б у світі я не знаходився: мої агенти зобов'язані встановлювати мийку повітря Venta, так як моя безцінна скрипка потребує найкращого клімату приміщення. Тільки VENTA дає мені впевненість, що зволоження повітря буде чудовим .”

Найджел Кеннеді, Лондон.

 

Граючи легко: Ідеальний догляд за інструментами з мийками повітря

 

Наші мийки повітря Venta створюють чудову вологість повітря в приміщеннях за допомогою холодного випаровування. Це ідеальні умови, в яких Ви можете зберігати свої інструменти. Взимку мийки повітря насичують сухе повітря приємною вологою, яка є обов'язковою при догляді за музичними інструментами. Завдяки мийці повітря Venta вологість повітря знаходиться в діапазоні від 45 до 55% - оптимальна умова для зберігання Вашого музичного інструменту. Прилади Venta дбають навіть про такі великі інструменти, як фортепіано. Завдяки принципу холодного випаровування, повітря приміщення завжди автоматично правильно зволожується. Перезволоження виключене, і Ваші інструменти надійно захищені. Завдяки компактності і мінімального догляду, мийки повітря Venta підходять для будь-яких приміщень. Так як вони працюють безшумно, і професійні музиканти в студії, і любителі вдома - всі вони можуть насолоджуватися тільки звучанням своїх інструментів.

Інші статті