Venta-Luftwäscher GmbH розробила
зволожувач-очищувач повітря
більше 30 років тому

Эксклюзивный дистрибьютор
Venta-Luftwäscher GmbH в Украине

Вологість повітря і музичні інструменти

Вологість повітря, одна з найважливіших складових атмосфери, це та величина, яка позначає кількість водяних парів, що містяться в навколишньому середовищі. Найбільш сприятливим показником є рівень відносної вологості 50%.


У випадку з відносною вологістю діє негласне правило, яке полягає в тому, що «занадто багато, як і занадто мало – не добре». Що це означає? На прикладі актуального сезону року, зими, наведемо приклад. Жителі міст, які розташовуються на берегах великих водойм, помічали, що низькі температури сприймаються і відчуваються гостріше. Це безпосередньо пов'язано з вогкістю. І навпаки, де рівень вологості нижче – морози здаються більш м'якими. Вся справа в парах води, вони більш теплоємні, ніж повітря.

Вологість повітря безпосередньо пов'язана з низькими польотами ластівок, що зустрічаються напередодні дощу. А все тому що вологе повітря перед дощем піднімається вгору, внаслідок чого крила комах сиплються дрібними краплями, що ускладнює їхній політ і вони починають літати набагато нижче звичного. Здавалося б, нічого не звичайного, але це відображає вплив усіх природних процесів, що відбуваються на нашій планеті і пряму взаємозв'язок!

Вологість повітря так само впливає на безліч речей і їх збереження, незалежно від матеріалів, з яких складаються ті. Саме тому в галереях, музеях та інших виставкових центрах приділяється велика увага цим показником, адже збереження експонатів безпосередньо залежить від умов навколишнього середовища.

Матеріали, з яких зроблені музичні інструменти, не менше від інших схильні до зміни вогкості в приміщеннях. Приміром, гітара може постраждати у вигляді тріщин з-за різкого перепаду води, насичує повітря в приміщенні.

Будь-яка деревина, з якої виготовлені музичні інструменти, по ширині здатна зменшитися на кілька міліметрів, при зменшенні вологості на 20%! Так само як і при надлишку вологи, корпус може деформуватися, проявляючись у вигляді деформацій на швах і стиках, порушення цілісності інструменту у вигляді розбухання. Це відбувається в результаті того, що при виготовленні музичних інструментів показник гігрометра істотно відрізняється від того, які є в новому приміщенні, тому і деревина здатна зсохнутися, потріскатися, відшаровуватися (нерівності у вигляді хвиль) з-за подібних перепадів.


Безпосередньо те, в яких умовах зберігається інструмент, впливає на його зовнішній вигляд, звук, який він видає і тривалості його експлуатації.

Звичайно, правильне зберігання інструментів допоможе знизити вплив навколишнього середовища. Компактні інструменти можуть і зберігаються у спеціальних фулярах, а як же бути з об'ємними і масштабними інструментами роялем або фортепіано? Дані інструменти здатні зберегти свої характеристики і форми тільки при правильно налагоджених кліматичних умов у приміщенні, де воно знаходиться, адже навіть лакове покриття не здатне вберегти дерево від попадання вологи в нього!

Якщо говорити про струнних і духових, то підвищена вологість так само здатна вплинути на зменшення терміни їх експлуатації, так як при збільшенні рівня вологи вони здатні до окислення набагато швидше звичайного.

Особливо небезпечним часом року для всіх дерев'яних інструментів є зима, адже опалювальний сезон в самому розпалі, за яким слід автоматичне зниження вологості! Ніщо не надає більш згубного впливу, як сухе повітря! Тому власникам музичних інструментів варто обзавестися гігрометром. За допомогою гігрометра – приладу, який вимірює рівень вологості, ви можете відстежувати зміни, а за допомогою зволожувача повітря - коригувати їх.

Venta - обов'язкових умов для зберігання музичних інструментів

Необхідні умови зберігання забезпечуються наявністю якісного і сучасного зволожувача повітря Вента.

Venta LPH60 WiFi стане незамінним помічником на шляху очищеного і зволоженого повітря. А з принципом холодного випаровування, який ґрунтується на тому, що повітря насичується оптимальним і необхідним рівнем вологи, ви уникнете перезволоження. Venta LPH60 WiFi ідеальний вибір, як для музичного залу, так і для вашої власної студії!

Жодні перешкоди не завадять вам грати на вищому рівні!


Профиль Venta в Google+Перейти до списку статтей