01.02.2021

Вибираємо очищувач повітря для алергетиків

Однією з найпоширеніших проблем для астматиків є пил. Це популярний алерген, який вважається частим «гостем» в кожній квартирі, будинку або на роботі в офісі. Щоб виключити прояв алергії, рекомендується позбавити себе від тісного контакту з алергенами. Але зробити це досить складно, так як частинки пилу постійно літають у повітрі і людина ними дихає. На вулиці можна використовувати різні маски або час від часу приймати ліки. Однак вдома хочеться відчувати себе в цілковитій безпеці.

Поширені алергени в повітряних потоках

Воздухоочиститель – гарний помічник, здатний боротися з основними видами алергенів, що ускладнюють життя людині. Такий прилад має в своїй конструкції всілякі види фільтрів, які відповідають за очищення потоків від певних алергенів. Вибір фільтрів залежить від того, що потрібно «фільтрувати».

Найпоширеніші «квартирні» негативні елементи, що витають у повітряних потоках:

  • Пилові частинки, наповнені спеціальними кліщами, що виділяють шкідливі компоненти. Також, в них знаходиться грибок, білкові елементи, опадає з шкіри домашніх вихованців.
  • Пилок проникає через відкриті вікна. Хоча дана проблема сезонного типу, рекомендується заздалегідь підібрати очисник повітря, який допоможе з нею боротися.
  • Лупа і шерсть домашніх тварин – шерсть не представляє небезпеки для людини, а от білок, виділяється і опадає разом з вовною, стає головною причиною алергії. Але якщо позбутися від шерсті, можна усунути і величезна кількість алергенів.

Побутові фільтри добре справляються зі всіма вищепереліченими алергенами, але вони не можуть повністю виключити його наявність. Однак можна знизити вміст цих частинок в повітрі, полегшуючи життя всім членам сім'ї.

Різновиди сучасних очищувачів

Вибір приладу здійснюється з урахуванням певного типу фільтрації. Рейтинг найбільш популярних моделей допоможе підібрати ідеальний зволожувач для кожного будинку.

Всього виділяють три основних типи:

  • водна фільтрація, яка актуальна для всіляких моделей мийок;
  • фотокаталіз – сучасне рішення для боротьби з пилом;
  • фільтрація механічного типу з застосуванням моделей HEPA і з электростатикой.

Купуючи якісний очищувач повітря для алергетиків, рекомендується врахувати всі характеристики даних приладів, враховуючи їх плюси і мінуси.

Мийка повітря – ефективна фільтрація повітряних потоків

Виділяють такі основні різновиди мийок – дискова і конусна, які відрізняються робочим принципом і розмірами. Конусний тип функціонує наступним чином: конус, виконаний з міцного пластику, виконує обертальні рухи в піддоні з водою. Таким чином, створюється водяна завіса, що пропускає повітряні потоки. Всі алергени намокають від води і осідають вниз. 

Дисковий тип не має ніякої водяної завіси, а потоки проходять через вологі пластикові диски. Однак принцип роботи практично однаковий: всі алергени намокають, стають більш важкими і залишаються на поверхні дисків. Потім – вони змиваються з дисків з допомогою води.

Мийка стає досить популярною, завдяки тому, що вона пропонує покупцям відразу кілька корисних функцій. Однак такий прилад не підходить для алергетиків, адже він не справляється з дрібними частками. Більшість частинок пилу розміром 1 мкм. Багато з них з легкістю пройдуть через завісу з води і знову потраплять в закрите приміщення. Більш того, варто пам'ятати, що деякі види алергенів і зовсім не намокають.

Фотокаталітичний прилад

Рекомендації по вибору різних приладів часто посилаються на фотокаталітичні прилади. Їх головні складові – це ультрафіолетова лампа і діоксид титану.

Процедура позбавлення від алергенів виглядає наступним чином:

  • ультрафіолетовий промінь діоксид титану створює окислювальні компоненти;
  • ці компоненти поступово розкладають все органічно забруднені частинки на воду і вуглекислий газ.

Такий зволожувач повітря для алергетиків має один вагомий недолік – він вимагає певний час на повноцінний ефект від фотокаталізу. Але при сильно забруднених повітряних потоках не вдається швидко позбутися численних алергенів.

Тому розбираючись з тим, як вибрати очисник повітря для алергетиків, необхідно віддавати перевагу моделям з фільтром HEPA. Вони з легкістю «зберуть» всі частинки, з якими не зможуть впоратися фотокаталітичні фільтри. Крім того, деякі зволожувачі повітря Venta укомплектовані фільтруючої системою Nelior VENTAcel, що разом з вугільним фільтром Ventacarb на 99,95% очищає весь повітряний простір.

Механічний процес фільтрації і електростатика

Принцип механічної фільтрації передбачає роботу приладу подібно ситу, яке зупиняє всі частинки пилу фізично. Причому таке «сито» часто має досить складну конструкцію, тим самим справляючись з мініатюрними пилинками. Це стосується фільтрів, що належать до категорії HEPA – вони з легкістю впораються з різними видами алергенів.

Зволожувач і очищувач повітря для будинку може бути ще більш корисним, якщо користувач використовує електростатичний блок. Завдання цього блоку базується на тому, щоб зарядити всі алергени і в цей же час продукувати озон. Такий заряд допомагає краще притягувати все алергени до HEPA фільтром на кожному з етапів очищення. Завдяки наявності озону вдається інактивувати органічні алергени, а це – різноманітні білки, мікроорганізми та інше. Таким чином, вони стають неактивними й абсолютно безпечними для людського здоров'я.

Всі інші алергени неорганічного типу не потребують спеціальної інактивації. Очищувач повітря, купити який можна на сайті, за допомогою HEPA фільтр затримує кожну з таких частинок. Причому озон не виходить за межі конструкції. Це пояснюється тим, що він піддається процесу руйнування завдяки використанню адсорбційно-каталітичного фільтра.

 

Правильний вибір приладу

Прийнято вважати, що якісний прилад обов'язково повинен забезпечити відразу три кола ефективної очистки за 1 годину роботи. Щоб грамотно підібрати необхідний пристрій, рекомендується обсяг конкретної кімнати помножити на три. Таким чином, показники ефективності обов'язково відповідають отриманому результату або навіть перевищують його.

Наприклад, мова йде про приміщення 20 м2, значить обсяг складе близько 54 м3. У результаті буде потрібно очищувач повітря, зволожувач, купити який можна за демократичною вартості, з максимальними показниками 150 м3/ч. Можна також придбати пристрій з невеликим «запасом» – воно зможе набагато швидше прибирати шкідливі елементи в закритому приміщенні.

Важливо пам'ятати, що мийка повітряних потоків обов'язково відбувається безперервно і оперативно (без затримок) – це необхідна умова для нормального самопочуття людей. Адже сучасні очисники створені для цілодобової експлуатації, забезпечуючи свіжий і чисте повітря 24/7.

Інші статті