09.03.2021

Вибираємо правильний очисник повітря


Чисте повітря в приміщенні – ця головна умова хорошого самопочуття і здоров'я в цілому. Адже, якщо на якість вуличного повітря ми практично жодним способом не можемо вплинути, то якість повітряних мас у власній квартирі або у будинку залежить від вибраного нами способу очищення і зволоження повітря.
Причому йдеться не лише про неприємні запахи, а про кількість пилу, бактерій, загазованості і алергенів, які ми щодня вдихаємо разом з кімнатним повітрям. Вибір певного способу для очищення повітря розпочинається з того, що ми готуємося до весни – як позбавитися від алергенів, які «атакують» організм навіть абсолютно здорової людини? Розібратися з цим можна, якщо звернути увагу на прилади, які входять в топ кращих пристроїв по очищенню повітряних мас.


Способи очищення повітря в приміщенні


Прибрати неприємний запах в квартирі можна за допомогою регулярного провітрювання жител. Цей спосіб чудово підходить в теплу пору року, але на початку весни температура повітря на вулиці не дозволяє робити постійні провітрювання.
Усі способи очищення повітря в закритих кімнатах умовно можна поділити на два види – природні і штучні.
Під природними прийнято розглядати наступні можливі варіанти:
• Проведення вологого прибирання в приміщенні, що допоможе позбавитися від великої кількості пилу.
• Правильний вибір предметів меблів. Рекомендується віддавати перевагу натуральним матеріалам, які не виділяють токсичні речовини.
• Використання кімнатних рослин, які поглинають усі шкідливі речовини, що знаходяться в повітряних масах.
Серед штучних методів очищення слід виділити:
• Застосування механічної фільтрації, завдяки якій вдається позбавитися від часток пилу і аерозолів.
• Використання приладів з вугільними фільтрами, здатними поглинати молекули газу.
• Озонування – допомагає позбавитися від вірусних інфекцій, бактерій, відновити баланс іонів.
• Експлуатація миття повітря, яке не лише очищає повітряні маси від пилу, але і виконує додаткове зволоження.
• УФ-облучение при знищенні вірусів і мікробів.
У будь-якому житлі важливо налагодити якісну роботу припливно-витяжної вентиляції.


Особливості очисників і способи експлуатації


Багатофункціональний очисник повітря – це прилад, здатний видаляти частки різних розмірів, очищаючи повітряні маси від вірусів, бактерій, пилу, різних алергенів. Виходячи зі своєї експлуатації, усі очисники класифікуються таким чином:
• Озонатори або електростатичні прилади – вони притягують частки пилу до спеціальних пластин, які мають абсолютно інший електричний заряд.
• Іонізатори або іонні очисники – вони наповнюють повітряні маси негативно зарядженими іонами, що «склеюються» разом з позитивно зарядженими. В результаті усі компоненти стають важкими, поступово осідаючи на різні поверхні.
• Ультрафіолетові прилади – їх робота полягає в окисленні і подальшому розпаді мікрочасток, завдяки фотокаталітичному методу, що здійснюється між фільтром і УФ-лампой.
• Мийки повітря – прилад для очищення повітря, робота якого полягає в попаданні повітряних мас за рахунок вентилятора всередину миття і пропусканні їх через резервуар з водою. Функцію фільтру виконує вода, в якій залишаються усі частки пилу.
• Очисники повітря без додаткової функції зволоження повітря. Такі моделі найчастіше мають датчики якості повітряних мас : один контролює кількість пилу, а інший – перевіряє наявність сторонніх запахів.
Популярність миття повітря обумовлена тим, що це досить успішне поєднання відразу двох пристроїв – зволожувача і очисника.


Як вибрати необхідний очисник повітря


Розбираючись з тим, як вибрати очисник повітря, важливо пам'ятати про те, що пристрій обов'язково повинен справлятися з об'ємом повітряних мас, що знаходяться в конкретному приміщенні. Тому в процесі купівлі слід приділити особливу увагу двом головним критеріям :
1. Обслуговувана площа. Щоб вибрати відповідну модель, потрібно буде спочатку врахувати площу кімнат. Рекомендується купувати прилади з невеликим «запасом». Таким чином, очисник легко зможе впоратися зі своїм завданням і «підлаштовуватися» під різні зміни повітряних потоків.
2. Повітрообмін в порівнянні з попереднім параметром вважається точнішим. З його допомогою можна дізнатися, який об'єм повітряних мас проходить через працюючий прилад за 1 годину експлуатації. Для точного підрахунку можна скористатися формулою: площу приміщення помножити на висоту стін.
Другорядним критерієм при купівлі очисника є його потужність, яка пов'язана з продуктивністю. Але при цьому навіть найпотужніші сучасні моделі вважаються економними пристроями в плані витрати електроенергії. Чим вище показники потужності, тим більше площі, на якій може працювати очисник повітря.


Можливості приладів і фільтрів по очищенню забруднень


Алергія – одна з головних проблем, в результаті якої багато власників квартир, приватних будинків приймають рішення купити прилади по очищенню повітряних мас. У стандартних конструкціях виробники передбачають два основні фільтри: фільтр повітря тонкого і грубого очищення.
У кожної моделі є попередній фільтр, який здійснює первинне і грубе очищення від пилу, бруду, захищаючи внутрішні стінки пристрою і подальші фільтри від великих часток.
Залежно від певної моделі очисника повітря, виробники застосовують такі різновиди фільтрів :
• Вугільні фільтри належать до категорії фільтрів тонкого очищення. Вони допомагають з легкістю позбавитися від випарів, газів і токсинів. Для якісної роботи такі фільтри необхідно міняти раз на півроку.
• Електростатичні фільтри нагадують роботу сучасних іонізаторів – їх завдання полягає в тому, щоб наситити повітряні маси позитивними іонами. Такі фільтри не потребують заміни, але вимагають регулярне чищення і промивання під проточною водою. Вони допомагають позбавитися від алергенів, кіптяви, пилу.
• HEPA- фільтри відмінно затримують навіть найдрібніші частки пилу. Для їх якісної роботи рекомендується регулярно робити заміну цих фільтрів.
• Фотокаталітичні фільтри – розкладають токсичні речовини за рахунок впливу УФ-лучей на поверхні фотокаталізатора. Вони допомагають боротися з вірусами, бактеріями і сторонніми запахами. Фільтри не потребують заміни в порівнянні з УФ-лампой.
У деяких сучасних приладах виробники встановлюють відразу декілька таких фільтрів тонкого очищення для якісної експлуатації очисника повітря.


Багатофункціональний очисник повітря Venta LP 60 WiFi


Очисник повітря Venta – це сучасний і багатофункціональний прилад, розрахований на експлуатацію в приміщеннях площею до 75 м2. Такі прилади прийнято використати для житлових кімнат, коли важливо організувати якісне очищення повітряних потоків від квіткового пилку і інших алергенів, від пилу, від сигаретного диму і інших неприємних запахів.
У конструкції був передбачений HEPA- фільтр VENTAcel Nelior H13 тонкого очищення, а також додатково можна встановити вугільний фільтр Ventacarb, який не входить в заводську комплектацію.
Крім того, німецький виробник передбачив додаткову наявність префильтров.
За рахунок оптимальної кількості ідеально підібраних фільтрів очисник повітря Venta дозволяє впоратися з очищенням повітря до 99,95т всіляких забруднень. Таким чином, прилад може впоратися з видаленням часток розміром до 0,07 мікрон, що дозволяє з легкістю боротися з вірусами грипу.
Представлений прилад забезпечує економне споживання електроенергії – на 1 робочому режимі всього 7 Вт.


Додаткові можливості приладу


Усі прилади німецького бренду були розроблені із застосуванням екологічно чистих матеріалів, а тому після завершення термінів експлуатації вони піддаються вторинній переробці.
Рівень шуму приладу на 1 режимі не перевищує відмітку в 19 дБ, що можна порівняти з людським шепотом. В результаті пристрій можна встановлювати в спальні або в дитячій кімнаті.
Управляти очисником стало ще простіше, завдяки вбудованому Wi - Fi. Тому управляти можна за допомогою власного смартфону після скачування безкоштовних застосувань для Android/iOS. Дизайн моделі доповнюють сенсорний інтерактивний дисплей, на якому висвічуються усі робочі режими, і дистанційний пульт для управління.
Купити очисник повітря в Києві можна за демократичними цінами від офіційних представників компанії Venta. Такі прилади доступні до продажу з доставкою по усіх областях України. Кожна модель відповідає певним сертифікатам якості і має гарантії від виробника.

Інші статті