23.02.2021

Зволоження та очищення повітря в друкарні

Зволоження і очищення повітря в приміщеннях, де знаходиться поліграфічна продукція, є важливими умовами правильного зберігання паперів. Показники відносної вологості, які можуть варіюватися від 50 до 60должны зберігатися в друкарні упродовж усього року, незалежно від температури повітря за вікном. Інакше відмічають різке погіршення якості технологічних процесів виготовлення продукції.


Папір і недостатня кількість вологи


На поліграфічному виробництві зберігається досить велика кількість паперової продукції – це папери різної міри щільності. Незважаючи на це, уся продукція потребує оптимального мікроклімату, досягти якого можна тільки за умови необхідної вологості повітря в закритому приміщенні. Причому це однаково торкається приміщень, де робиться ця продукція і місця, де вона зберігатиметься.
По своїй структурі папір є капілярно-пористим матеріалом, який може досить швидко вбирати або, навпаки, віддавати зайву вологість. Відсутність необхідного зволоження точно так, як і його надлишок, робить негативний вплив на паперові вироби:
• Недостатня вологість повітря (менше 30приводит до руйнування паперу.
• Занадто висока вологість повітря (більше 60приводит до утворення плісняви і грибка.
Якщо згори на паперових виробах скупчується волога у вигляді конденсату, це стає причиною поступового скручування цієї продукції, її деформації.
Відносна вологість і температурні показники повітря в друкарні роблять прямий вплив на властивості паперу і влагосодержание :
• втрата прочностных показників;
• відбувається зміна лінійних розмірів.
Друкарні визначили власні норми, з урахуванням яких здійснюється процес виробництва паперової продукції, а також її подальше безпечне зберігання. Що стосується температурних показників – це 17-19 градусів, а відносна вологість повітря в приміщенні може варіюватися в межах 30-50.


Наслідки сухих повітряних мас при зберіганні паперу


Виробники паперових виробів в першу чергу зобов'язані створити сприятливі умови для виробництва і подальшого зберігання готової продукції, щоб не потерпіти збитків. Особливо важливо організувати зволоження повітряних мас в зимовий сезон – в період опалювання, коли повітря в приміщеннях стає максимально сухим (через постійну роботу приладів опалювання).
Наявність сухого повітря в друкарні стає причиною таких негативних наслідків :
• Під впливом висушених повітряних мас відбувається істотне зменшення паперу. В результаті це ускладнює процедуру друку в декілька прогонів.
• Велика кількість сухого повітря призводить до наявності паперового пилу. У таких умовах працівникам друкарні складно сконцентруватися на поставлених завданнях, а значить – страждає якість роботи.
• Пересушені паперові листи починають активно електризуватися, злипатися. Усе це ускладнює оперативне подання листів в спеціальні машинки для друку.
• Занадто сухі паперові листи легко рвуться, що збільшує кількість браку.
• Відсутність зволоження повітря призводить до того, що папір починає поступово коробитися, але при цьому середина залишається вологою.
Таким чином, відсутність стабільності, що стосується вологості повітря призводить до псування паперової продукції і тим самим ускладнює робочий процес в друкарнях.


Як боротися з пересушеними повітряними масами


Повітряні маси в кожному з приміщень друкарень відрізняються величезною кількістю пилу, в них містяться всілякі шкідливі домішки, які вважаються головними алергенами. Саме тому в цих приміщеннях мають бути встановлені досить потужні вентиляційні системи. Але це далеко не усе : від друкарських верстатів виділяється багато тепла, а тому знадобляться і потужні системи кондиціонування.
Проте застосування цих систем має на увазі споживання великої кількості електроенергії. Крім того, треба потурбуватися про ще один важливий показник – вологість повітря. Якщо використати усі вищеперелічені системи і пристрої, друкарня працюватиме у збиток або з невеликим плюсом.
Тому украй важливо укомплектувати виробництво енергозбережним кліматичним устаткуванням, щоб добитися необхідного рівня зволоження повітря і при цьому підтримувати певний температурний режим. У цих цілях деякі друкарні прибігають до експлуатації спеціальних парогенераторів.


Ультразвукові системи для зволоження повітряних мас


Ультразвукові прилади функціонують за рахунок того, що вода, яка знаходиться в спеціальній місткості, перетворюється на мелкодисперсный холодну пару. В результаті змішування цієї пари з сухими повітряними масами відбувається процес зволоження повітря.
Особливості використання ультразвукових приладів :
• В процесі експлуатації відмічають незначний розкид крапель вологи. Тому туман з рідини перемішується з потоками повітря, що виключає осідання конденсату на поверхні устаткування або готової продукції.
• Економна витрата електроенергії. Приміром, стандартному ультразвуковому пристрою знадобиться близько 90 Вт, для того, щоб з 1 л води зробити велику кількість пари.
• Простий спосіб управління, а також можливість автоматичної роботи, коли здійснюється підтримка оптимального рівня вологості повітря. Досягти таких показників вдалося за рахунок вбудованого контроллера.
Проте відмічають і деякі мінуси в роботі ультразвукових приладів зволоження повітряних мас. Деякі моделі відрізняються досить шумною експлуатацією, яка відволікатиме співробітників друкарні від виконання своєї роботи. Крім того, відмічають складність конструкції, а це призводить до певних труднощів при монтажі і подальшому обслуговуванні пристроїв.


Зволожувачі-очисники Venta


Для якісного зволоження повітря в друкарнях рекомендується використати сучасні очисники-зволожувачі від німецької компанії, які розраховані на експлуатацію в приміщеннях з висотою стель до 2,5 м і площею до 250 м2.
Серед основних технічних характеристик варто відмітити:
• Наявність відразу 5 робочих режимів на вибір.
• Мінімальний рівень шуму – від 22 до 52 дБ (вказується шум при роботі вентилятора на мінімальній і максимальній швидкості).
• Споживаний об'єм рідини складає 12 л.Також, можна придбати прилади для зволоження повітря, які підключаються до водопровідної системи і автоматично поповнюють резервуар водою з потреби.
• Наявність сенсорного екрану, на який виводиться уся інформація про вибраних робітників режимах. Для безпечної експлуатації виробник передбачив додаткову функцію блокування інтерактивного дисплея.
В результаті відбувається процес зволоження повітряних мас від 30 до 70% кожен крок рівень вологості в приміщенні підвищується на 5%.


Чому варто вибрати промислові зволожувачі Venta


Для промислових приміщень використовують потужні моделі очисників-зволожувачів від компанії Venta, які належать до категорії облаштувань премиум-качества. Вибір саме таких приладів обумовлений величезною кількістю переваг :
• Прилад функціонує за принципом холодного випару, а тому під час його роботи на поверхні техніки і готової продукції не збиратиметься кальцієвий наліт.
• Завдяки можливості підключення до водопроводу, користувача не доведеться самостійно заповнювати резервуар водою – мийка наповнюється водою автоматично.
• Використання гігієнічного диска Venta. Наявність відповідних гранул дозволяє очищати воду за рахунок іонного обміну. Таким чином, з рідини пропадають всілякі мікроби, а також вдається зменшити жорсткість води.
Вибрати і купити мийку для зволоження повітря промислового типу можна на нашому сайті. У асортименті представлені відразу декілька моделей, які відрізняються своєю продуктивністю, експлуатаційними умовами і показниками потужності в цілому. Усі прилади мають класичний дизайн, завдяки якому вони відмінно впишуться в інтер'єр будь-якого приміщення.

Інші статті