16.06.2021

Навіщо потрібна мийка повітря влітку

Сильна жара влітку не дає спокою усім власникам квартир або будинків, а тому в цей період більшість з них не закривають вікна і балкони, рятуючись стандартним провітрюванням. Але разом з потоками свіжого вуличного повітря в приміщення проникає пил, бруд, квітковий пилок, тополиною пухнув і інші алергени. Другий спосіб, яким користуються люди – це застосування системи кондиціонування. Проте саме кондиціонери здатні висушувати повітря в житлах.
У літній період рівень вологості далекий від вказаної норми, а додаткове висушування повітряних мас за допомогою техніки ще більше ускладнює ситуацію. В результаті знижений рівень вологості призводить до наступних поширених проблем:
• пересихання слизових оболонок;
• занадто швидка стомлюваність;
• роздратування очей (червоність, сльозоточивість);
• лущення шкіри.
Крім того, низький рівень вологості у будинку викликає постійне почуття спраги. Усе це негативно позначається на концентрації уваги, призводить до зниження працездатності. Таким чином, відмічають активний прояв алергічних реакцій.

 

Сезонна алергія в літній період

Сезонна алергія в літній період


Влітку більшість дітей і дорослих страждають полінозом – сезонне захворювання, яке викликає алергічні реакції на квітковий пилок. Це пояснюється тим, що в літній період на вулиці відмічають найбільшу концентрацію пилку, який знаходиться у вуличному повітрі, а при частому провітрюванні приміщень – потрапляє в квартири, будинки, офіси.
У список одних з найголовніших алергенів, з якими стикаються люди в літній період, входять:
• пилок рослин;
• домашній пил, сапрофіти;
• торф'яний смог.
На початку літа починається активна «атака» тополиного пуха. Доведено, що алергічну реакцію викликає не пух, а пил і інший бруд, який скупчується в нім. У цей період цвіте величезна кількість всіляких трав, а тополиний пух здатний «збирати» увесь пилок і переносити її на велику відстань. Тому провітрювання приміщень літом не гарантує подання свіжих повітряних мас в кімнати.


До чого призводить нестача вологи в повітрі

 


Людина більше ніж на половину складається з рідини, а тому при пониженні рівня вологості в приміщенні першим, хто реагує на ці зміни, являється саме шкіра. В результаті того, що організм отримує обезводнення, шкіра починає висихати. Слизові оболонки також починають пересихати, поступово тріскаються, що робить наш організм уразливим при контакті зі всілякими бактеріями і вірусами.
Таким чином, пересушені повітряні маси призводять до наступних наслідків:
• Дискомфорт. При знаходженні в приміщенні з сухим повітрям з'являється першение в горлі. Це негативно позначається на самопочутті упродовж усього дня і на якості сну вночі. Низькі показники вологості також впливають на психологічний стан людини, яка стає агресивнішою, дратівливішою.
• Роздратування. У людей, які користуються лінзами, може проявлятися синдром «сухого ока».
• Шкіра, волосся і нігті. Шкіра стає міні пружній, з'являється лущення. Відмічають підвищену ламкість волосся, починають поступово шаруватися нігті.
• Будинок. Страждають і дерев'яні предмети меблів, підлогове покриття, яке поступово зсихається і починає скрипіти. В результаті накопичення статичної електрики деякі предмети починають «битися струмом».
Сухе повітря провокує всілякі алергічні захворювання, призводить до застуди, послаблення імунітету людини.


Способи рішення очищення повітря від алергенів


Для боротьби з різними видами алергенів прийнято використати зволожувачі-очисники. Адже усунути головну причину недуги допоможе тільки якісна воздухоочистка, яка здійснюється наступними способами:
• Механічне очищення, коли повітряні маси проходять через спеціальну систему фільтрів. Це можуть бути фільтри грубого очищення з очищенням повітря від алергенів розміром від 10 мікрон, а також HEPA- фільтри, що затримують найдрібніші частки пилу.
• Електростатичне очищення повітряних мас, що має на увазі під собою зарядку алергенів, які притягуються до HEPA- фільтру разом з продукуванням озону.
• Фотокаталітичне чищення. В результаті прийнято використати УФ-лампу: промені впливають на діоксид титану, що призводить до утворення окисників, що відповідають за знищення забрудників повітря.
У деяких приладах виробники поєднують відразу декілька способів ефективного очищення повітря.


Способи рішення боротьби з сухим повітрям


За принципом роботи всього зволожувачі діляться на три основні групи: традиційні, ультразвукові і парові. Якщо в квартирі мешкають маленькі діти, рекомендується використати ультразвукові і традиційні моделі.
Особливості сучасних зволожувачів :
• Традиційні працюють за принципом холодного випару, а огорожа сухих повітряних мас здійснюється за допомогою вбудованого вентилятора.
• Парові працюють за принципом гарячого випару. Електроди підігрівають воду усередині приладу, перетворюючи її на пару. Таким чином, вдається підвищити рівень вологості понад 60%.

• Ультразвукові функціонують за рахунок високочастотних коливань, в результаті яких вода перетворюється на прохолодний туман.
Останнім часом найбільш популярним рішенням є кліматичне миття повітря, яке дозволяє розв'язати відразу дві основні проблеми – сухе повітря і алергени, пил. Це безпечний прилад з відносно простою конструкцією, який можна встановити у будь-якому з приміщень.


Мийка повітря позбавить від алергенів і встановить оптимальну вологість

миття повітря


Розбираючись з тим, навіщо миття повітря в житлі, необхідно зрозуміти принцип її роботи в цілому. За допомогою вентилятора висушені і забруднені потоки повітря втягуються всередину приладу через верх і опускаються вниз – у ємність з водою. У воді знаходиться пластинчатий барабан, який повільно обертається. Мойка повітря відрізняється широкою контактною площею барабана, на поверхні якого виявляються пил, алергени і інші мікрочастки бруду, що змиваються водою і залишаються усередині приладу.
Таким чином, миття повітря видає вже очищене і зволожене повітря. В результаті прилади від Venta виконують відразу декілька функцій:
1. Спосіб очищення повітряних мас – промивання повітря.
2. Спосіб зволоження – метод холодного випару.
В процесі роботи пристрій не видає конденсат, а тому в кімнаті не утворюватимуться «калюжки» води. Тому миття не робить негативного впливу на працюючу побутову техніку.
Для того, щоб зрозуміти, яке миття повітря запропоноване у продажу, необхідно ознайомитися з асортиментом німецького бренду. Купити мийку повітря для будинку, квартири або офісу зможе кожен покупець, ознайомившись із запропонованим каталогом товару. При купівлі слід орієнтуватися на площу приміщення, в якому буде встановлено пристрій. Усі моделі виконані з високоміцного пластикового матеріалу, який вважається екологічно чистим і піддається повторній переробці.

Інші статті