18.08.2021

Повітря в дитячих садах і школах

Неякісна повітряна атмосфера в школах і садах здатна порушити повноцінний учбовий процес і тим самим негативно позначається на успішності кожної дитини. У зону ризику потрапляють алергіки, діти, схильні до астми і респіраторних захворювань. Тому здорове повітря украй важливе для загального розвитку малюків і підлітків.
В першу чергу необхідно звернути увагу на температуру повітря в закритому приміщенні і рівень вологості :
• Санітарні норми і вимоги для дитячих садів. Оптимальні температурні показники в дитячій ігровій кімнаті не повинні перевищувати 24 градуси, а для спальні оптимальної являється температура 22 градуси. Що стосується показників відносної вологості в дитячих садах, вони варіюються в межах 40-60независимо від пори року.
• Санітарні норми і вимоги для шкіл. Температурні показники в класах мають бути від 17 до 22 градусів, в майстернях достатні 16-18 градусів, а в спортивному залі – від 15 до 17 градусів. При цьому відносна вологість залишається колишньою – близько 40-60
Крім того, не варто забувати про регулярний повітрообмін. Але провітрювати класи, спальні або ігрові кімнати в дитячих садах треба з урахуванням певних норм і правил.


Прилади для виміру температури і вологості


Для постійного контролю оптимального рівня вологості і температури повітря в приміщеннях, де знаходяться діти, знадобитися застосування спеціальних приладів. Як правило, для виміру температури використовують термометр, який розрахований на роботу в умовах закритої кімнати.
Показники вологості можна визначити, якщо встановити гігрометр, який контролює відносну вологість. Під такою вологістю прийнято розглядати оптимальне співвідношення пари і повітря. Максимально можлива кількість пари в повітряних масах складає 100а усі інші значення будуть продемонстровані відносно цієї максимальної величини.
Для одночасного виміру вологості і температури повітря необхідно використати сучасний і багатофункціональний прилад, який називається термогігрометром. Портативний пристрій відображає усю необхідну інформацію на цифровому дисплеї. При цьому швидкість відгуку складає близько 4 секунд. В результаті прилад синхронізує свідчення, які були отримані з різних точок в приміщенні. На основі отриманих свідчень будуть надані остаточні результат перевірки рівня вологості разом з температурою.


Способи нормалізації температури і вологості

Спосіб нормалізації температури і вологості


Для поліпшення якості повітряних мас в школах і дитячих садах потрібно буде спочатку усунути причини, які привели до подібних наслідків. В першу чергу треба зробити видалення забруднюючих часток з мікроклімату садків і шкіл :
• Вентиляційна система. Знадобиться обов'язково наявність і активне застосування якісних вентиляційних систем, які зможуть забезпечити регулярний приплив свіжих повітряних мас в закритий простір за умови оптимальної температури в таких кімнатах.
• Контроль над джерелом забруднення. За наявності достатньої кількості забруднень зовні будівель необхідно потурбуватися про використання герметизації будівлі і спеціальної вентиляції, яка може робити фільтрацію потоків повітря, що поступають. В результаті регулярного вологого і сухого прибирання в класах, в спальнях, ігрових кімнатах, потрібно буде використати безпечні склади миючих і чистячих засобів.
• Очищення повітря, яке знаходиться усередині приміщення. Очисник повітря від пилу є одним з важливих приладів, що дозволяють контролювати і рівень вологості в приміщенні, і якість повітряних мас, якими дихають діти. Проганяючи повітря кілька разів через спеціальні фільтри, прилад очищає його від всіляких шкідливих домішок.
Особливо важливо приділяти увагу показникам вологості і температурі в приміщенні під час опалювального сезону. В результаті включення опалювальної техніки відбувається випар вологи в кімнаті, а температура підвищується до некомфортної відмітки.


Мийка повітря Venta – найправильніший вибір для садів і шкіл

Мойки повітря Venta


Мийка повітря Вента – це продукція від німецької компанії-виробника, яка гарантує якісне очищення повітря до 99,95При цьому на усю продукцію надає офіційна гарантія - 2 роки. Особливо актуальне застосування такого миття під час сезонних простудних захворювань, оскільки прилад забезпечує очищення повітря від вірусів і часток пилу розміром до 0,07 мк, вбиваючи навіть вірусні частки COVID - 19.
Завдяки застосуванню технології холодного випару, вдається виключити вірогідність освіти :
• конденсату на предметах меблів і техніки;
• накипи;
• білого нальоту.
Мінімальний рівень шуму дозволяє встановити зволожувач повітря без змінних фільтрів в спальні, де відпочивають діти. Таким чином, навіть під час максимально високої швидкості вентилятора миття повітря функціонуватиме з оптимальними показниками шуму.
Такий зволожувач-очисник забезпечує відразу декілька переваг своєї експлуатації :
• ефективне очищення повітряних мас за рахунок промивання повітря;
• ефективне зволоження за рахунок використання методу холодного випару.
При цьому площа пластинів барабана разом з поверхнею «дзеркала» води була розрахована під конкретний об'єм приміщення.


Купити мийку повітря від Venta для дитячих садів і шкіл


Сучасна мийка Venta, купити яку можна за демократичними цінами від виробника, доповнене фільтром Nelior VENTAcel і вугільним фільтром Ventacarb, що гарантують високоякісне очищення повітряних мас. Це невеликі прилади, які не займуть надто багато місця в приміщенні і вважаються абсолютно безпечними для дітей.
При замовленні на суму від 3000 грн доставка товару по усій території України буде абсолютно безкоштовною. Жителі Харкова можуть скористатися послугами кур'єра і доставкою «від дверей до дверей».

Інші статті