29.11.2020

Про користь зволожувача повітря в зимовий період


У холодну пору року різко збільшується ризик гострих респіраторних захворювань і захворювань верхніх дихальних шляхів.
Як відомо, тільки 10% інфекційних захворювань виникають за межами приміщень, а 90 - всередині них.
У період, коли працює центральне або пічне опалення, повітря в приміщеннях сильно висушується, і вологість повітря може падати до 20%, в той час як оптимальна вологість для людини становить 45-55%.

Cухе повітря погіршує самопочуття, викликає сонливість, головний біль, може бути причиною зниження працездатності .... Шкіра стає сухою і старіє, страждають кімнатні рослини і тварини, цінні меблі, паркетні підлоги, картини та музичні інструменти.

Крім того, слизова оболонка носа і горла пересихає, що викликає першіння, кашель, закладеність носа, знижується опірність до вірусів і інфекцій, що підвищує ймовірність захворювання гострими респіраторними інфекціями.

Опалювальна кімната в 30 кв. м. потребує припливу в середньому 5 літрів води в день, тому в холодну пору року лікарі рекомендують використовувати зволожувачі повітря.

На ринку представлені ультразвукові та парові зволожувачі повітря. При поганій якості води відкладення солей кальцію відбувається досить часто, тому картридж проти утворення кальцію повинен обов'язково замінюватися. Якщо вчасно не проводити заміну, на меблях і підлозі утворюються відкладення кальцію (білий наліт) та з'являється неприємний запах. Ті ж проблеми і з паровими зволожувачами, плюс велика витрата електроенергії. Крім того, кальцій розпилюється в повітрі з водою, і людина або дитина мимоволі вдихає його.

При встановленні вологості вище оптимального рівня на меблях, стінах і предметах інтер'єру може з'являтися конденсат, що, безсумнівно, шкодить і виробам з дерева, і побутовій техніці.

Але все ж таки, навіть при всіх недоліках і проблемах цих приладів, вони значно покращують якість повітря і ризик захворювання респіраторними інфекціями значно знижується, так як поліпшується природний захист організму.

Метод холодного випаровування в традиційних зволожувачах повітря визнано кращим у всьому світі, тому що:

    1. Рівень вологості встановлюється завжди до оптимального, з медичної точки зору, рівня - 45-55%. Це відбувається тому, що випаровування, а, відповідно, і зволоження повітря відбувається природним шляхом - в повітря не надходить більше води, ніж він може забрати при даній температурі.
    2. Зволожувач повітря, зволожуючий повітря по методу холодного випаровування, не потребує вимірювальних приладах, тому що рівень вологості встановлюється автоматично.
    3. Виключено утворення конденсату на навколишніх предметах, так як повітря не може набрати води більше необхідного рівня.
    4. Виключено утворення накипу, так як традиційний зволожувач повітря не потребує нагрівальних елементів.
    5. Виключений вихід кальцію.
    6. Немає необхідності у витратних матеріалах - змінних фільтрах і картриджах, так як в традиційних зволожувачах використовується тільки вода.

  Серед обмежень традиційних зволожувачів можна назвати неможливість отримати з їх допомогою високу вологість.

Інші статті