Venta-Luftwäscher GmbH розробила
зволожувач-очищувач повітря
більше 30 років тому

Эксклюзивный дистрибьютор
Venta-Luftwäscher GmbH в Украине

Технічне обслуговування мийок повітря Venta

Наші клієнти іноді звертаються до нас зі скаргами на сторонні шуми у вигляді клацань, скрипу, постукування тощо, які прилад, в деяких випадках, починає видавати через якийсь час використання. Цей шум може проявитися через місяць експлуатації, може - через півроку чи пізніший період. Чому сторонні шуми можуть з'явитися через місяць експлуатації - важко сказати, але якщо вони з'являються через півроку і пізніше, то найчастіше це пов'язано з пересиханням змащення, або ж її вимиванням. У будь-якому випадку, потрібно зробити технічне обслуговування приладу, яке можна зробити самостійно.

В основному, сторонній шум виробляє приводний механізм, який обертає барабан у воді. Якщо перевернути верхню частину приладу, то по центру Ви побачите білу деталь з чорними ніжками. Це і є привід, який, в основному, і починає виробляти сторонній шум.

Привід мийки повітря Venta
Привід мийки повітря Venta

Обертаючи пальцем вентилятор, Ви помітите, що чорні ніжки приводу рухаються, висуваючись спочатку назовні, а потім всередину. Ніжки труться об корпус привода, всередині також обертаються шестерні, і, як будь-які деталі, що труться, цей механізм потребує змащування, також поруч вода, яка сприяє вимиванню мастила.

На заводі привід змащується густим силіконовим мастилом, тому і нам для отримання більш тривалого і надійного ефекту краще змащувати густим силіконовим мастилом, тим більше, що таке мастило призначене для пластикових деталей, що труться, якраз наш випадок.

Для цих цілей може підійти, наприклад, мастило Silicon-Fett от LIQUI MOLY:

Silicon-Fett
Silicon-Fett

якщо Ви риболов, то, можливо, у Вас знайдеться мастило для катушок, приміром, Tica TL224, яким також можна скористатися.

Tica TL224
Tica TL224

Silicon-Fett можна знайти в магазинах, що реалізують автохімію. Tica TL224 - в магазинах, що реалізують рибальські снасті. Другий Вам обійдеться дешевше, тому що тюбик маленького обсягу.

Вимивання мастила з приводу може відбуватися в результаті експлуатації або поступово (в наслідок взаємодії з водою), оскільки поруч вода, або більш інтенсивно, в результаті неправильної експлуатації приладу. У піддоні, де знаходиться барабан і куди заливається вода хвилястою лінією зазначений рівень, по якому варто заливати воду (разом з опущеним барабаном).

Якщо Ви будете постійно заливати воду вище позначеного рівня, то в привід буде постійно потрапляти велика кількість води, що призводить до вимивання мастила з приводу, а також, що ще гірше, до відкладення кальцію всередині приводу, який надалі може спричинити вихід з ладу самого приводу та його заміни (вартість заміни приводу дивіться на сторінці: Додатковий сервіс на мийки повітря Venta).

Щоб було зручніше змащувати привід, Ви можете набрати трохи мастила в медичний шприц без голки об'ємом 1-5 мл. Для мастила необхідно виставити ніжки приводу, так щоб одна ніжка опустилася вниз, а друга піднялася вгору. Для переміщення ніжок обертайте вручну лопаті вентилятора:

Обертання вентилятора мийки повітря Venta
Обертання вентилятора мийки повітря Venta

Після виставляння ніжок нанесіть трохи мастила з обох сторін в утворені порожнини біля ніжки, опущеної вниз. Потім, обертаючи вентилятор, поміняйте ніжки місцями, тобто опустіть вниз ту, яка була нагорі, і також нанесіть мастило в утворені порожнини біля цієї ніжки:

Змащування приводу мийки повітря Venta
Змащування приводу мийки повітря Venta

Далі, щоб мастило трохи розтеклася всередині приводу, не перегортаючи двигун вниз, пообертайте деякий час вентилятор вручну.

Поставте верхню частину приладу на нижню (піддон з барабаном), включіть прилад у мережу і запустіть його. Сторонні шуми можуть припинитися не відразу, а через деякий час роботи приладу, можливо через 12-24 години. Може бути, якщо погано змастили або з інших причин, сторонні шуми не пройшли, то доведеться через добу-дві повторити процедуру. Якщо повторне змащування також не допомогло, то звертайтеся в наш сервісний центр.

Іноді власники приладів стверджують, що сторонній шум виробляє саме двигун приладу, але, як показує практика, таких випадків дуже мало, і здебільшого даний шум виробляє саме привід. Тому перед тим, як висилати нам на ремонт прилад спробуйте змастити привід за згаданою вище схемою.

Із спілкування з нашими покупцями та огляду їхніх приладів.

Були випадки, коли власники мийок повітря змащували привід соняшниковою олією або медичним вазеліном. В результаті кілька приводів вийшло з ладу, по причині висихання такого «мастила» з утворенням сухої маси, яка склеювала шестерні в приводі і, як наслідок, привід виходив з ладу.

Ні в якому разі не змащуйте привід соняшниковою олією або вазеліном!
Після такого "змащування" прилад не підлягає гарантійному ремонту!
Густі силіконові мастила зазначені вище, на працездатність приладу не впливають.

Також нами і нашими власниками приладів випробувані такі мастила як: WD-40, силіконове мастило-спрей, універсальна літієва мастило-спрей. У всіх випадках ефект є, але нетривалий або не такий ефективний, як при використанні густого силіконового мастила. Перша зі списку мастил (WD-40) взагалі призначена для металевих деталей.

Профиль Venta в Google+Перейти до списку статтей