15.12.2020

Що ж таке - принцип холодного випаровування?

 

Способи зволоження повітря

Існує всього три способи зволоження повітря Вашого приміщення - паровий, ультразвуковий та принцип холодного випаровування, серед яких принцип холодного випаровування визнаний кращою технологією зволоження повітря в порівнянні з двома іншими способами зволоження.

Паровий спосіб зволоження повітря – вода кипить як в чайнику, випаровується і зволожує повітря за допомогою гарячої пари.

Схема роботи парового зволожувача повітря
Схема роботи парового зволожувача повітря

У парових зволожувачах, поряд з незаперечними плюсами, такими як безумовна гігієнічність і ціна, є кілька дуже серйозних мінусів. Наприклад, небезпека обпектися гарячою парою. Велика ймовірність перезволоження повітря. Крім того - кальцій. Так-так, цей вічний кальцій, який осідає на всьому, чого стосується. Можна заливати дистильовану воду. Можна міняти чистити картриджі, нескінченно нервувати з приводу пошуку нових фільтрів або засобів від накипу .... В результаті, нещасний прилад закидається на шафу, а ім'я фірми виробника не згадується інакше як в лайливих конструкціях. Так. Дешево - не завжди сердито.

До речі, забули згадати про витрати електроенергії. Не так вже й дешево виходить.

Ультразвуковий метод зволоження повітря – відмінний метод, якщо Вам потрібно зволожити швидко, якісно і недорого. Наприклад, якщо у Вас в зимовому саду знаходяться тропічні рослини, то кращого способу і не придумати.

На даний момент подібні пристрої вважаються найбільш високотехнологічними пристроями, що споживають невелику кількість електроенергії. В основі лежить метод розщеплення води на дрібні краплі - вода з бачка, потрапляючи на вібруючу з високою частотою пластину, розщеплюється і викидається у вигляді невеликої хмари.

Схема роботи ультразвукового зволожувача повітря
Схема роботи ультразвукового зволожувача повітря

На виході маємо загадкову і незрозумілу струмінь абсолютно холодної пари, що йде врозріз з нашими уявленнями про пару взагалі ... Приблизно тиждень Ви будете зачаровано і захоплено спостерігати за цим дивом техніки, мацати його та пропонувати всім Вашим знайомим доторкнутися до цього чарівного холодного пару. Через два тижні всі втратять інтерес, а через три місяці - так, знову кальцій. Ультразвукові зволожувачі повітря мають картриджі для збору вапна. Картриджі в приладі потрібно міняти, в іншому випадку кальцій що накопичився почне виходити назовні і білим нальотом осідатиме на меблях, рослинах тощо. Ну, на всьому, загалом. У цілому, за наявності відповідальної фірми-виробника, яка впродовж декілька років буде сумлінно виробляти і поставляти фільтри і картриджі до своїх приладів - проблема розв'язувана. Ні - ну, буде у Вас на шафі одним приладом більше, а в лексиконі - більше на одне лайливе слово. Шкода, звичайно, але факт.

Метод холодного випаровування таки не даремно визнаний кращим у всьому світі. Ким визнаний? Ні, не нами, звичайно, хоча ми повністю з цим згодні. Визнання даний метод зволоження отримав серед тих мільйонів користувачів, які придбали зволожувачі повітря що працюють за принципом холодного випаровування.

Системи, що працюють за принципом холодного випаровування – це системи, що діють без будь-яких змінних фільтрів і картриджів. Принцип роботи геніально простий, в резервуарі, наповненому водою, обертається пластинчастий барабан, який обдувається сухим повітрям з приміщення, при цьому з пластин барабана відбувається природне холодне випаровування води. Випаровується саме вода, всі домішки що знаходяться у воді залишаються на дні резервуару, тобто білий наліт на меблях утворюватися не буде.

Схема роботи мийки повітря
Схема роботи мийки повітря

<h2style="text-align: center;">Безумовні плюси даної системи

 

- Рівень вологості встановлюється завжди до оптимального, з медичної точки зору, рівня - 45-55%. Це відбувається тому, що випаровування, а, відповідно, і зволоження повітря відбувається природним шляхом - в повітря не надходить більше води, ніж воно може забрати при даній температурі (Таблиця залежності вологості повітря від його температури). Для когось це - мінус. Звичайно ж, це залежить від того, які параметри необхідні особисто Вам. Якщо потрібна вологість більше 55-60%, то холодне випаровування категорично НЕ підійде - краще зупинитися на ультразвуковому зволоженні.

- Зволожувач повітря, зволожуючий повітря за принципом холодного випаровування, не потребує вимірювальних приладів, тому що рівень вологості встановлюється автоматично.

- Виключені утворення конденсату, накипу і вихід кальцію. Повітря не може набрати води більше необхідного рівня, прилад не потребує нагрівальні елементи, а кальцій не має схильності сам собою випаровуватися і тихо-мирно осідає в піддоні, куди заливається вода.

– З безумовних плюсів - в таких системах повітря, проходячи через воду, не тільки зволожується, але ще і промивається. Зволоження та очищення в одному пристрої. Таке собі «вологе прибирання повітря».

Власне, все. Ніякого пара, ні гарячого, ні холодного, на виході Ви не побачите. Витрати електроенергії - мінімальні. Система проста і довговічна. Нічого не треба змінювати, крім звичайної води з крана, якої у нас, на щастя, в даний момент досить.

Головний мінус - дорого. Дорого в порівнянні з іншими системами по зволоженню.

Тут рішення кожен приймає сам для себе.

Багато хто говорять - ось, на Ваших Вента немає гігрометра. А на моєму ультразвуковому приладі є, і я можу встановити той рівень вологості, який мені потрібен.

Вірно. Не сперечаємося. Але проблема в тому, що ані прилад, ані його користувач, на жаль, не можуть знати, яка саме вологість потрібна в даний момент при даній температурі Вашому приміщенню. Встановіть значення менше - який сенс? Встановіть більше - конденсат.

Хто знає, який рівень вологості потрібен? Знають це тільки повітря і вода, які при методі холодного випаровування взаємодіють абсолютно природним чином. Ну, ще фізики, звичайно, знають, але якщо у Вас в сім'ї є фізики, то можна запропонувати їм розрахувати необхідну вологість при даній температурі і щоразу встановлювати нову вологість виходячи з поточної температури повітря. Упевнені - вони залишаться задоволені.

Дуже часто доводиться стикатися з заявами «я не вірю, що таким способом можна зволожити повітря» або «я не вірю, що воно зволожує!» або «простота конструкції лякає». Дійсно - поки не побачиш - не повіриш. Але. Є одне дуже важливе «АЛЕ», шановні скептики, яке говорить на користь даного методу. Якщо Ви вранці залили в піддон зволожувача 7 літрів води, а ввечері Ви їх там не знайшли, то, отже, вода кудись поділася? А поділася вона в повітря, оскільки дітися їй було більше нікуди. Непомітно? Так. Непомітно - значить комфортно. Адже одним з основних плюсів подібної техніки є те, що вона тихо і непомітно робить свою справу, не привертаючи до себе особливої ​​уваги, завжди з однаковою старанністю та ефективністю.

Вибір за Вами.

Інші статті