03.02.2021

Вологість повітря в будинку - що потрібно знати

Вологість повітря у будинку є важливим показником для створення оптимального мікроклімату. Але далеко не усі власники квартир і приватних будинків приділяють йому належну увагу. Згідно зі встановленими нормами, в житлі рівень вологи повинен варіюватися в межах від 40% до 60%. Якщо вологість знижується (нижче 40% кожна здорова людина випробовуватиме особливий дискомфорт. В результаті сухого повітря пересихає слизова оболонка дихальних шляхів, що може стати головною причиною появи хропіння. Також, відмічають сонливість, понижений імунітет, страждають і домашні рослини.


Причини і негативні наслідки недостатньої вологості у будинку


Причини сухого повітря залежать від конкретного сезону і погодних умов за вікном. У літній сезон головним джерелом сухого повітря стає саме кондиціонер:
• Постійна робота кондиціонерів в режимі охолодження пересушує вологі потоки в кімнаті. В результаті уся волога конденсується і збирається на поверхні теплообмінника, а потім вона активно виводиться на вулицю.
• Робота промислових систем кондиціонування також негативно позначається на кліматі усередині будинку, квартири. Завдяки роботі повітрозабірників відбувається огорожа необхідної кількості свіжого повітря з вулиці. Але в літній сезон пересушені повітряні маси не можуть забезпечити належне зволоження.
У список приладів, які пересушують повітря, входять не лише сучасні кондиціонери, але і також опалювальні прилади, побутова техніка.
Взимку при надмірному паровому опалюванні показники відносної вологості можуть зменшитися до 25%. Це справжня катастрофа для нашого організму. Занадто пересушені повітряні маси роблять негативні наслідки на самопочуття кожного члена сім'ї, на домашніх тваринах. Часто відбувається загострення алергії, а поганий настрій істотно впливає на життєво важливі процеси в організмі людини.


Негативні наслідки сухого повітря для предметів меблів


Всілякі наслідки сухого повітря впливають на предмети меблів, а особливо на дерев'яні вироби. Дерев'яні двері, вікна, паркет або меблі починають поступово зсихатися, деформуватися, на поверхні з'являються тріщини. Усе це відбувається в результаті високих температур і низького рівня вологості.
Вирішити виниклі проблеми можна, якщо скористатися перевіреним способом – регулярна експлуатація зволожувачів. Для цього треба вибрати і придбати відповідну модель від німецького бренду Venta, ознайомившись із запропонованим асортиментом. В процесі вибору слід звернути увагу на габарити приміщення, де Ви плануєте використати прилад.


Різновиди сучасних зволожувачів повітря


На сьогодні існує досить багато приладів, які відповідають за вологість в закритому приміщенні. Але найпопулярнішими вважаються три види:
• ультразвуковий;
• паровий;
• миття повітря.
Перед купівлею важливо ознайомитися з особливостями експлуатації кожного з представлених приладів.


Парові зволожувачі

 


Представлений зволожувач повітря функціонує за принципом киплячого чайника. В процесі експлуатації усередині пристрою здійснюється нагрів певних деталей, що призводить до появи пари. Така пара насичує і «просочує» повітряні маси необхідною вологою.
Але в плані безпеки ці прилади займають останнє місце, оскільки при неакуратному використанні збільшуються шанси випадково обшпаритися. Тому такі пристрої не рекомендується встановлювати в дитячих кімнатах. Ще один істотний мінус – високе енергоспоживання, в результаті якого прилад не вийти використати 24/7.


Ультразвукові зволожувачі

 


Ці прилади характеризуються високими показниками продуктивності, невибагливі в плані регулярної експлуатації і відрізняються економним споживанням електричної енергії. Завдяки таким перевагам, ультразвукові моделі входять в список найбільш затребуваних видів кліматичного устаткування.
Процес зволоження здійснюється таким чином:
• відбувається утворення спеціального водяного серпанку за рахунок розбивання води на найдрібніші частки;
• створення дрібних водяних часток здійснюється, завдяки застосуванню мембрани, встановленої усередині корпусної частини.
Проте і такий прилад має важливий і досить істотний недолік: у разі відсутності вбудованого гігростата відбувається безконтрольне зволоження повітряних мас. Якщо ультразвукова модель функціонує в режимі нон-стоп, тоді здійснюється перезволоження повітря, що також негативно позначається на здоров'ї людини, маленьких дітей і домашніх тварин.
Крім того, якщо заливати в прилад жорстку і заздалегідь неочищену воду, на поверхні меблів і техніки разом з туманом осідатиме білий наліт.


Застосування миття повітря

 


Вибираючи вдосконалений зволожувач-очисник повітря, необхідно звернути увагу на миття. Адже окрім зволоження повітряних мас цей прилад здатний робити їх очищення від наступних алергенів:
• пил;
• бруд;
• шерсть домашніх тварин;
• квітковий пилок і інше.
Таке миття працює таким чином: повітряні потоки проганяються через прилад, а саме – через пластини, які змочуються водою. Це призводить до зволоження і очищення повітря, оскільки усі частки бруду осідають на пластини і змиваються водою.
В результаті вдалося виключити дві важливі проблеми, що були характерні для вищезгаданих моделей – перезволоження повітря і утворення білого кальцієвого нальоту на поверхнях.


Як правильно використати сучасні зволожувачі


Для того, щоб повною мірою оцінити ефективність експлуатації кожного приладу, потрібно буде ознайомитися з особливостями їх установки і подальшого використання.
Приміром, ультразвукові моделі краще всього встановлювати на рівній поверхні – у 1 м від підлогового покриття. В результаті водяний серпанок встигне розсіятися, а на поверхнях не скупчуватиметься білий наліт.
Мойка повітря, купити яку можна в нашому магазині, встановлюється на підлозі. Таким чином, вона зможе «поглинати» найбрудніші і сухіші повітряні маси, які знаходяться в 1 м від підлоги.
Відхід за миттям досить простий. Все, що знадобиться – це регулярно доливати воду в піддон і час від часу споліскувати цей резервуар під краном. За рахунок використання принципу холодного випару меблі і техніка не постраждають від кальцієвого нальоту.

Інші статті