Venta-Luftwäscher GmbH розробила
зволожувач-очищувач повітря
більше 30 років тому

Эксклюзивный дистрибьютор
Venta-Luftwäscher GmbH в Украине

Вологість повітря в будинку - що потрібно знати

Вологість повітря в будинку - важливий показник, але не всі приділяють йому належної уваги. Як з'ясовується абсолютно марно.

Комфортна для перебування людини вологість повітря в приміщенні становить від 40 до 60%. У разі зниження вологості нижче порога в 40% практично будь-яка здорова людина починає відчувати сонливість, неуважність, відчуття сухості шкіри і слизових оболонок. Крім цього, в пересушеному повітрі легко підіймається пил різного походження, в той час як в середовищі з нормальною вологістю зважені мікрочастинки осідають.

Причини і наслідки

У спекотний час в приміщеннях вологу знищує кондиціонер, оскільки він сушить повітря в режимі охолодження. Волога конденсується на холодному теплообміннику і виводиться з приміщення на вулицю. У промислових кондиціонерах приплив свіжого повітря здійснюється за допомогою спеціальних повітрязабірників, але літнє спекотне повітря з вулиці не приносить необхідної вологи в приміщення. У схожих випадках зволожувачі повітря дозволяють нормалізувати ситуацію з мікрокліматом в приміщеннях. Не тільки для людей і домашніх тварин має значення нормальна вологість повітря. Багато виробів з дерева (паркет, меблі, двері) також потребують підтримання необхідних температурних та інших кліматичних параметрів повітря в приміщенні.
Крім кондиціонерів ворогом вологості є різні побутові прилади - електричні плити, комп'ютери, праски і телевізори. У зимовий час надлишкове парове опалення може знизити відносну вологість повітря в приміщенні практично до рівня вологості в пустелі, що становить близько 25%. Особливо важливою є вологість повітря в приміщеннях, де знаходиться маленьке дитя - сухість шкіри і слизових оболонок порожнини носа і рота можуть привести до серйозних захворювань. Навіть, якщо повітря в приміщенні досить чисте, необхідна підтримка відносної вологості повітря на рівні не менше 50%.

Подібні проблеми з вологістю, як у холодний, так і в спекотний час року при наявності кондиціонера та інших побутових приладів в приміщенні допомагають вирішити зволожувачі повітря. Існують різні моделі з набором функцій для одночасного очищення і промивання повітря, а також з можливістю іонізації і ароматизації. Всі ці функції в різних моделях приладів оптимально поєднують прилади Venta.

Види зволожувачів повітря

В даний час існує три основних типи зволожувачів повітря: ультразвуковий зволожувач повітря, паровий зволожувач повітря і мийка повітря. Розберемося в принципах їх роботи.

Паровий зволожувач повітря працює за принципом електричного чайника: в ньому нагріваються спеціальні елементи, завдяки чому з приладу виходить водяна пара, за допомогою якого і відбувається зволоження. Треба відзначити, що такий тип зволожувачів зараз мало популярний, так як є ризик обшпаритися, перебуваючи поблизу з приладом, а також високе енергоспоживання робить його невигідним в тривалій експлуатації.


Фото: www.depositphotos.com

Ультразвуковий зволожувач повітря – один з популярних варіантів, представлених на сучасному ринку кліматичної техніки. Такий прилад, як правило, має високу продуктивність по зволоженню, може працювати в будь-яких умовах, споживає мінімальну кількість електроенергії. Зволоження відбувається за рахунок водяної димки, яка утворюється завдяки розбивання води на найдрібніші частинки спеціальною мембраною, що знаходиться всередині приладу. Однак, без вбудованого гігростата в режимі роботи нон-стоп ультразвуковий зволожувач повітря здатний перезволожити кімнатне повітря. Крім цього, якщо вода, якою Ви користуєтесь, жорстка, разом з водяним туманом з приладу може виходити білий осад (який буде покривати поверхню предметів навколо приладу).


Фото: www.depositphotos.com

Мийка повітря найбільш досконалий варіант серед зволожувачів повітря. Окрім своєї основної функції прилад здатний очищати повітря від більшості забруднюючих частинок: домашнього пилу, пилку рослин та інших алергенів. Принцип роботи мийки повітря полягає в тому, що кімнатне повітря багаторазово прокачується через прилад, безпосередньо через пластини, що обертаються в воді. На поверхні пластин повітря зволожується на молекулярному рівні, а частинки бруду, які разом з ним потрапляють в мийку повітря, осідають в піддоні приладу. Такий тип оброблення повітря виключає його перезволоження і утворення конденсату на меблях. Мийки повітря так само, як і ультразвукові зволожувачі повітря споживають мінімум електроенергії і дуже тихо працюють, що особливо важливо, якщо прилад встановлено в спальні.


Фото: Venta

Правильна експлуатація

Ультразвуковий зволожувач повітря рекомендується встановлювати на рівній поверхні, приблизно в метрі від підлоги, щоб не було конденсату на навколишніх предметах, а водяна димка встигала розсіюватися в повітрі.
Мийка повітря, навпаки, встановлюється на підлозі, так як вона не залишає ніякого конденсату і саме на підлозі ефективніша як очищувач повітря, так як максимально захоплює найбрудніший пласт домашнього повітря, що знаходиться в метрі від підлоги. Доглядати за мийкою повітря дуже просто - досить регулярно підливати воду в піддон, при цьому використовується звичайна вода з-під крану. Принцип холодного випаровування, який використовується в приладі, виключає утворення нальоту кальцію на меблях поряд з приладом. Рекомендується раз в декілька місяців промивати прилад зі слабким розчином оцту, або за допомогою оригінального очищувача, щоб видалити наліт кальцію всередині приладу. А також не варто забувати споліскувати прилад під час кожної зміни води (зазвичай раз в 1-2 дні).

Профиль Venta в Google+Перейти до списку статтей