Venta-Luftwäscher GmbH розробила
зволожувач-очищувач повітря
більше 30 років тому

Эксклюзивный дистрибьютор
Venta-Luftwäscher GmbH в Украине

Вологість повітря в будинку – що потрібно знати

Вологість повітря в будинку – важливий показник, проте не багато приділяють їй належну увагу. Як з'ясовується абсолютно марно.


Комфортна для перебування людини вологість повітря в приміщенні становить від 40 до 60%. У разі зниження вологості нижче порога в 40% практично будь-яка здорова людина починає відчувати сонливість, неуважність, відчуття сухості шкіри і слизових оболонок. Крім цього, в пересушенном повітрі легко піднімається пил різного походження, в той час як в середовищі з нормальною вологістю зважені мікрочастинки осідають.

Причини та наслідки сухого повітря

В жаркий час у приміщеннях вологу знищує кондиціонер, оскільки він сушить повітря в режимі охолодження. Волога конденсується на холодній теплообміннику і виводиться з приміщення на вулицю. У промислових кондиціонерах приплив свіжого повітря здійснюється за допомогою спеціальних повітрязабірників, але літній спекотний повітря з вулиці не приносить необхідної вологи в приміщення. У подібних випадках зволожувачі повітря дозволяють нормалізувати ситуацію з мікрокліматом в приміщеннях. Не тільки для людей і домашніх тварин має значення нормальна вологість повітря. Багато вироби з дерева (паркет, меблі, двері) також потребують підтримці необхідних температурних і інших кліматичних параметрів повітря в приміщенні.

Крім кондиціонерів ворогом вологості є різні побутові прилади – електричні плити, комп'ютери, праски, телевізори. У зимовий час надлишкове парове опалення може знизити відносну вологість повітря в приміщенні практично до рівня вологості в пустелі, що становить близько 25%. Особливо важливою є вологість повітря в приміщеннях, де знаходиться маленька дитина – сухість шкіри і слизових оболонок порожнини носа і рота можуть призвести до серйозних захворювань. Навіть, якщо повітря в приміщенні досить чистий, необхідно підтримання відносної вологості повітря на рівні не менше 50%.

Подібні проблеми з вологістю, як в холодну, так і в жарку пору року при наявності кондиціонера та інших побутових приладів у приміщенні допомагають вирішити зволожувач повітря. Існують різні моделі з набором функцій для одночасного очищення і промивання повітря, а також з можливістю іонізації і ароматизації. Всі ці функції в різних моделях приладів оптимально поєднують прилади Venta .

Види зволожувачів повітря

В даний час існує три основних типи зволожувачів повітря : ультразвуковий зволожувач повітря , паровий зволожувач повітря і мийка повітря. Розберемося в принципах їх роботи.

Паровий зволожувач повітря

Працює за принципом електричного чайника: в ньому нагріваються спеціальні елементи, завдяки чому з приладу виходить водяна пара, за допомогою якого і відбувається зволоження. Треба відзначити, що такий тип зволожувачів зараз мало популярний, так як є ризик обшпаритися, перебуваючи поблизу с приладом, а також високе енергоспоживання робить його невигідним в тривалій експлуатації.
Ультразвуковий зволожувач повітря

Один з популярних варіантів, представлених на сучасному ринку кліматичної техніки. Такий прилад, як правило, має високу продуктивність по зволоженню, може працювати в будь-яких умовах, споживає мінімальну кількість електроенергії. Зволоження відбувається за рахунок водяній димки, яка утворюється завдяки розбивання води на найдрібніші частинки спеціальною мембраною, що знаходиться всередині приладу. Однак, без вбудованого гігростата в режимі роботи нон-стоп ультразвукової зволожувач повітря здатний перезволожити кімнатне повітря. Крім цього, якщо вода, якою Ви користуєтеся, жорстка, разом з водяним туманом з приладу може виходити білий осад (який буде покривати поверхню предметів навколо приладу).Мийка повітря

Найбільш досконалий варіант серед зволожувачів повітря. Крім цього, крім своєї основної функції прилад здатний очищати повітря від більшості забруднюючих частинок: домашнього пилу, пилку рослин та інших алергенів. Принцип роботи мийки повітря полягає в тому, що кімнатне повітря багаторазово прокачується через прилад, конкретно через пластини, що обертаються в воді. На поверхні пластин повітря зволожується на молекулярному рівні, а частинки бруду, які разом з ним потрапляють в мийку повітря, осідають в піддоні приладу. Такий тип обробки повітря виключає його перезволоження і утворення конденсату на меблях. Мийки повітря так само, як і ультразвукові зволожувачі повітря споживають мінімум електроенергії і дуже тихо працюють, що особливо важливо, якщо прилад встановлений у спальні.
Фото: Venta

Правильна експлуатація

Ультразвуковий зволожувач повітря рекомендується встановлювати на рівній поверхні, приблизно в метрі від підлоги, щоб не було конденсату на навколишніх предметах, а водяна серпанок встигала розсіюватися у повітрі.

Мийка повітря, навпаки, встановлюється на підлозі, так як вона не залишає ніякого конденсату і саме на підлозі більш ефективна як очищувач повітря, так як максимально захоплює самий брудний пласт домашнього повітря, що знаходиться в метрі від підлоги. Доглядати за мийкою повітря дуже просто – досить регулярно підливати воду в піддон, при цьому використовується звичайна вода з-під крана. Принцип холодного випаровування, що використовується у приладі, виключає утворення нальоту кальцію на меблях поряд з приладом. Рекомендується раз у кілька місяців промивати прилад зі слабким розчином оцту, або за допомогою оригінального очисника, щоб видалити наліт кальцію всередині приладу. А також не варто забувати споліскувати прилад при кожній зміні води (зазвичай раз на 1-2 дні).

Профиль Venta в Google+Перейти до списку статтей